eurowizjacover

Polacy na Eurowizji

by • 07/05/2014 • Muzyka, RozrywkaComments (0)4648

 

Teraz wszyscy ponownie zasiądziemy przed telewizorem i będziemy kibicować Donatanowi i Cleo w zmaganiach na tegorocznej Eurowizji. Ich propozycja „My Słowianie” stała się absolutnym hitem w ostatnich miesiącach, ale czy uda się podbić serca Europejczyków, musimy poczekać. Przez ostatnie kilka lat Polacy nie radzili sobie zbyt dobrze na konkursie. Na początek sprawdźcie jak występowaliśmy w półfinałach:

 

Donatan & Cleo

 

Przypomnijmy sobie propozycje naszego kraju z ostatnich kilku lat:

 

Edyta Górniak

Największy sukces naszej reprezentacji. Nikomu później nie udało się zdobyć tak wysokiej pozycji na Eurowizji. Kawałek „To nie ja” stał się również jednym z największych hitów piosenkarki. Teorie spiskowe mówią o tym, że Edyta nie wygrała jedynie z przyczyn finansowych. Polacy nie mieli wtedy pieniędzy, ani odpowiedniej hali by zorganizować konkurs w przyszłym roku. Jak było naprawdę, wiedza tylko organizatorzy.

 

 

Ich Troje 

Michał, Justyna i Jacek byli wtedy u szczytu swojej kariery, promując zespół w wielu krajach Europy. Co prawda skończyliśmy „jedynie” na 6. Miejscu, ale obciachu nie było. Wtedy każdy potrafił zanucić kawałek „Keine Grenzen”. 12. Punktów ze strony niemieckiej było symbolicznym przekazaniem sobie „znaku pokoju” raz na zawsze.

 

 

 

Ich Troje – drugi raz

Kilka lat po swoim sukcesie zespół Ich Troje postanowił po raz kolejny spróbować swoich sił i reprezentować Polskę na Eurowizji. Niestety tym razem nie było już tak kolorowo, nie licząc oczywiście włosów Wiśniewskiego. „Follow My Heart” nie osiągnęło tak wysokiej pozycji jak poprzednia propozycja grupy. Pomieszanie z poplątaniem – w kwestii językowej – sprawiło, że nikt nie zrozumiał piosenki, a tulenie się do brzucha świeżo upieczonej żony przez Michała (niestety) zapamiętamy wszyscy.

 

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525