garderb

Pomysły na garderobę w domu

by • 22/12/2016 • DomComments (0)1715

 

Garderoba to bardzo przydatna przestrzeń w domu. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na urządzenie jej w osobnym pomieszczeniu – możemy jednak wykorzystać trudne do zagospodarowania wnęki czy skosy. Zobacz, jak zorganizować garderobę w domu i czemu warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

 

Czemu warto posiadać w domu garderobę?

Garderoba to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu uporządkujemy wszystkie elementy odzieży, gromadząc je jednocześnie w jednym miejscu. W przypadku małych szaf, szafeczek i komód często zachodzi potrzeba rozłożenia poszczególnych elementów garderoby w różnych miejscach. Aby się ubrać, wędrujemy więc od szafy do szafy, co zajmuje dużo czasu i jest niezbyt wygodne. Dzięki garderobie – urządzonej jako osobne pomieszczenie lub jako wydzielona strefa któregoś z pomieszczeń – skompletujemy ubiór sięgając tylko do jednej, dużej szafy. Więcej zalet tego rozwiązania poznasz, przeglądając tekst http://domifikacje.pl/better-home/walka-czyli-zrobilem-garderobe-mieszkaniu/.

 

Garderoba jako odrębne pomieszczenie

Garderobę urządzić można w osobnym pomieszczeniu, specjalnie do tego przeznaczonym, jeśli tylko dysponujemy dostatecznie dużą przestrzenią w domu. Takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne i da nam dużo więcej możliwości aranżacyjnych. Oprócz półek i drążków do wieszania odzieży musimy zadbać także o dostateczną ilość wolnej przestrzeni, która umożliwi swobodne poruszanie się i przebieranie. Koniecznym elementem wyposażenia takiej garderoby będzie również duże lustro, obejmujące całą sylwetkę. Dzięki temu po ubraniu się nie będziemy musieli biec do łazienki czy przedpokoju, aby zobaczyć jak wyglądamy. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na garderobę jest naprawdę duże, możemy urządzić tam dodatkowo pralnię i suszarnię.

 

top_praktyczna_garderoba

 

Garderoba w sypialni

W przypadku gdy nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem, w którym można urządzić garderobę, pozostaje stworzenie takiej przestrzeni w obrębie na przykład sypialni. Jest to popularne, dość wygodne rozwiązanie. Garderoba może mieć postać bardzo dużej szafy, zabudowującej całą ścianę, ukrytej za drzwiami przesuwnymi.

 

Garderoba na poddaszu

Jeśli pomieszczenie, w którym urządzamy garderobę, znajduje się na poddaszu, warto pomyśleć o wykorzystaniu skosów. Jest to przestrzeń zazwyczaj problematyczna w zagospodarowaniu. Możemy zabudować skosy przesuwnymi drzwiami, a za nimi ukryć rzędy półek lub wieszaków. Istnieją także sprytne szuflady, optymalnie wykorzystujące przestrzeń między skośnym sufitem a podłogą.

 

12_pomysly-na-garderobe-w-domu

 

Garderoba w przedpokoju

Kolejnym miejscem nadającym się na garderobę jest przedpokój. Często pomieszczenie to posiada wnęki idealne do zabudowy. Taka szafa wnękowa pomieści bardzo dużo rzeczy, jeśli tylko zdecydujemy się na jeden ze sprawdzonych systemów. Takie systemy składają się ze sprytnych wysuwanych szuflad i koszy, wieszaków na krawaty czy spodnie, drążków na kurtki i płaszcze. Warto zagospodarować całą dostępną przestrzeń, od podłogi aż po sufit. Na najwyższych półkach umieścić możemy rzadko używane przedmioty lub części garderoby nieprzydatne w czasie danej pory roku.

Garderoba to bardzo przydatna przestrzeń. Możemy urządzić ją w osobnym pomieszczeniu lub zagospodarować niewykorzystane miejsce w sypialni lub przedpokoju.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525