swiatelko

Pomysły na Sylwestra 2016 nad morzem i w górach

by • 29/11/2016 • Podróże, Styl życiaComments (0)1084

 

Jak spędzić Sylwestra 2016?

Znane powiedzenie głosi „jaki Sylwester, taki cały rok”. Może stąd biorą się wczesne rozważania na temat pomysłów na Sylwestra? Jeśli jedno jest pewne wszędzie, byle nie w domu to lista dylematów dopiero się zaczyna…

 

Wyjazd na Sylwestra? Tylko w góry!

Polskie góry mają tak fantastyczny klimat, że dla wielu osób są wymarzonym miejscem na powitanie Nowego Roku. Im więcej turystów w górach w okresie Sylwestra, tym lepiej, bo wtedy wydaje się, że wszyscy się bawią, świętują, tańczą i składają sobie mnóstwo życzeń. O takiej atmosferze sylwestrowej marzy z pewnością wiele osób. Przy planowaniu Sylwestra w górach nie bez znaczenia jest sceneria, większa szansa na choć odrobinę śniegu i możliwość poszusowania na nartach. To nie koniec atrakcji. Ośrodki turystyczne ścigają się w wymyślaniu najróżniejszych rozrywek, by przyciągnąć jak najwięcej osób poszukujących miejsca na Sylwestra.

 

Jak zorganizować sylwestra w górach?

Im wyższy budżet, tym więcej atrakcji czeka na turystów, którzy zdecydują się powitać nowy rok w górach. Taki Sylwester może trwać nawet kilka dni. Wiele ośrodków oferuje zorganizowane pobyty, podczas których można liczyć na niezapomniane wrażenia i pełen pakiet rozrywkowy. Oprócz pysznej regionalnej kuchni, komfortowych pokoi, góralskiej muzyki na żywo można przeżyć o wiele więcej. Punktem centralnym Sylwestra w górach jest bal z kapelą. Na stołach zapewne pojawi się wiele pyszności i regionalne trunki. Poza balem do białego rana górale często organizują dla swoich gości kuligi z pochodniami i ogniskiem. Przed balem sylwestrowym lub w Nowy Rok można skorzystać z propozycji basenów termalnych lub wybrać się na stok, by spalić na nartach nadmiar świątecznych kalorii. Jeśli ośrodek posiada zaplecze SPA, przygotowania do wieczornej imprezy lub noworoczny relaks może być jeszcze bardziej przyjemny i odprężający. Wiele tak kompleksowo zorganizowanych pobytów można znaleźć w Zakopanem, Karpaczu, Wiśle, Białym Dunajcu i innych. Miejsc na Sylwestra 2016 ubywa z każdym dniem, dlatego warto się pospieszyć z rezerwacją pobytu. Listę ciekawych i atrakcyjnych lokalizacji można znaleźć m.in. na stronie Panoramy Firm: http://panoramafirm.pl/sylwester_2016.

 

Sylwester w górach z dziećmi

Nie tylko kulig, sanki i śnieg zadowolą najmłodszych podczas wyjazdu sylwestrowego w góry. Z myślą o dzieciach organizowane są osobne kinderbale sylwestrowe, ciekawe animacje a nawet przedszkole z wykwalifikowanymi opiekunkami. Na tego typu atrakcjach skorzystają także dorośli. Powierzając dzieci opiece animatorów, można dobrze bawić się na balu sylwestrowym dla dorosłych i nie martwić się o bezpieczną i ciekawą zabawę dzieci. Rodzice małych dzieci do 3 roku życia mogą liczyć na pomoc hotelu w zatrudnieniu niani na czas balu, kuligu i innych atrakcji, z których nie można skorzystać w towarzystwie malucha.

 

Sylwester w górach dla oszczędnych, młodych i spontanicznych

Nawet w sylwestrowy poranek można zadecydować o powitaniu Nowego Roku 2017 w którejś z górskich miejscowości. Wystarczy spakować plecak, wsiąść w samochód, aby już po kilku godzinach zobaczyć sylwestrowy Karpacz, Lądek Zdrój czy Bukowinę Tatrzańską. Szukanie pokoju do wynajęcia po przyjeździe na miejsce może chwilę potrwać i wymagać niemałego wysiłku, ale znalezienie kwatery na ostatnią chwilę jest możliwe. Co prawda taki spontaniczny wyjazd może zakończyć się otwarciem butelki szampana pod chmurką i powrót do wynajętego pokoju na resztę wieczoru, ale też jest szansa na wspólną imprezą z nowo poznanymi ludźmi lub w jakimś lokalu, do którego można wejść bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Sylwester 2016 nad morzem, czyli szampan i życzenia na plaży

O wiele mniej zwolenników i entuzjastów mają wyjazdy sylwestrowe nad morze. Są dużo mniej popularne, bo morze kojarzy się z latem, wakacjami i opalaniem. Czy jest sens jechać nad morze w środku zimy, kiedy dni są takie krótkie a znane z letniego wypoczynku lokale, zamknięte na głucho? Wystarczy zobaczyć Bałtyk w zimie jeden raz, aby się przekonać, że warto jeździć nad morze o każdej porze roku. W okresie Sylwestra, podobnie jak w górach, właściciele nadmorskich hoteli i lokali organizują świetne pobyty sylwestrowo-noworoczne. W obiektach ze SPA, zapleczem basenów, saun, jacuzzi można się doskonale zrelaksować, a w noc sylwestrową doskonale bawić na imprezach tanecznych w hotelowych restauracjach. Warto zwrócić uwagę na ceny i porównać koszt takiego pobytu nie tylko z kosztami Sylwestra w górach, ale też z opłatami za dany hotel w okresie letnim. To może być niezapomniana przygoda i posmakowanie luksusu dobrych hoteli w całkiem atrakcyjnej cenie. O ile w noc sylwestrową nie spadnie deszcz, można otworzyć noworocznego szampana na plaży. To oryginalny sposób na powitanie Nowego Roku. I jeśli nawet w ciągu dnia nadmorska miejscowość wydaje się wyludniona, to o północy na plażę przychodzi mnóstwo osób a atmosfera jest niepowtarzalna. Najwięcej pakietów sylwestrowo-noworocznych oferują organizatorzy w największych i znanych kurortach jak Kołobrzeg, Gdańsk, Sopot, Jurata, Mielno czy Władysławowo.

 

Sylwester 2016 ważne z kim i gdzie

Zapalonych narciarzy trudno odwieść od decyzji o spędzeniu Sylwestra w górach. Nie warto ich przekonywać za wszelką cenę na wyjazd nad morze lub w inne miejsce z dala od gór. Jeśli natomiast drzemie w kimś chęć wyjazdu nad morze i powitania Nowego Roku na plaży w Juracie lub na molo w Kołobrzegu, nie warto zwlekać a czym prędzej zrealizować swoje marzenia, nawet jeśli miałby to być wyjazd tylko we dwoje z mężem, z żoną czy z najlepszym przyjacielem.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525