lozks

Pomysły na tematyczne sypialnie

by • 04/11/2018 • DomComments (0)263

 

Wiele osób ma dość nudnych sypialni w standardowych kolorach. Biel ścian i jasne dodatki to już przeżytek. Szukając pomysłów na nowoczesne wnętrza ze smakiem warto zainspirować się tematycznymi motywami, które wprowadzą powiew świeżości i wyjątkowości do sypialni.

 

Styl boho – naturalnie, czyli zdrowo

Ten niezwykle modny ostatnim czasy nurt to umiłowanie do natury w najczystszym wydaniu. Styl boho zakłada różnorodność kolorów, które niekoniecznie muszą się ze sobą łączyć. Ważny jest luz i oryginalność. Brak harmonii w stylizacji to cecha charakterystyczna w aranżacji pomieszczeń. We wnętrzu można go wprowadzić stosując proste dodatki dekoracyjne w postaci kolorowego abażuru do lampy, drewnianego świecznika, ceramicznego wazonu z kwiecistymi wzorami liści czy naturalnych wiklinowych koszy lub plecionych dywanów z trawy morskiej.

Prawdziwe rośliny o dużych liściach to punkt główny w sypialni. W połączeniu z niewykończonym drewnem i fantazyjnym wzorem to konieczne rzeczy oddające prawdziwą naturę i piękno wnętrza.

Kluczowymi kolorami wprowadzającymi zwariowany styl boho to naturalne kolory związane z życiem i energią. Zwłaszcza zielonym kolorem w różnych odcieniach od limonki po khaki czy głębie butelkowej zieleni.

 

Styl shabbychic – dla subtelnych i delikatnych kobiet

Ten sposób aranżacji przestrzeni jest związany z postarzałymi przedmiotami, przecieranymi meblami, zdobieniami w postaci koronek czy puchatych poduszek oraz dekoracji vintage. Idealna sypialnia w tym stylu to przede wszystkim lustra w lekko podniszczonych ramach, stare meble z widocznymi ubytkami czy wreszcie dywany z efektem przetarcia i zanikającego wzoru.

Jak na delikatną kobietę przystało, charakterystycznym kolorem będą pastelowe barwy w odcieniach pudrowego różu, nude, beżu czy jasnego błękitu.

Dla zaakcentowania wyjątkowości w sypialni, warto zwrócić uwagę na zastosowanie dodatków w trochę innym wydaniu. Starą, ozdobną filiżanka może dobrze posłużyć jako pojemnik na klucze, świecznik czy pudełeczko na biżuterię. Niedbale wykonane drewniane figurki to następny charakterystyczny punkt w sypialni shabbychic. Bez wątpienia styl musi być dziewczęcy, dlatego ozdobna, różowa pufa o buduarowym charakterze to doskonały akcent dla wyróżnienia i podkreślenia miejsca.

 

Nowoczesny minimalizm dla businesswoman

Większości osób minimalizm kojarzy się z surowością i nudą. Ograniczanie się do prostych rozwiązań i sztywnych dodatków, to coś co zabija ducha indywidualizmu w aranżacji miejsc. Tutaj liczy się to, co nie zostało uwzględnione w projektowaniu wnętrza a nie to co się w nim znajduje. Wszystko ma sprzyjać dewizie: mniej znaczy lepiej. Geometryczne kształty dodatków i jasne, oświetlone przestrzenie to znak rozpoznawczy każdej sypialni w minimalistycznym stylu. Ostre krawędzie mebli czy zimne i metalowe dodatki mają odzwierciedlić poważny charakter właściciela. W większości przypadków taka aranżację wnętrz wybierają kobiety sukcesu, które prowadzą firmę lub pracują w biurze. W sypialni typowej businesswoman znajdzie się miejsce dla lamp o geometrycznych kształtach czy industrialnej budowie. Szklane żyrandole odbijające światło dla powiększenia przestrzeni to następny dodatek charakterystyczny dla tego typu wnętrz.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525