Praga

Kluski i Kafka, czyli co warto zobaczyć w Pradze

by • 31/08/2013 • PodróżeComments (0)3038

 

By zakochać się w tym mieście, nie potrzeba długich studiów nad jego historią ani architekturą. Wystarczy kilka dni w czeskiej stolicy, by niepowtarzalny klimat Pragi wzbudził zachwyt każdego odwiedzającego. Ogromny humor Czechów, doskonałe piwo i Franz Kafka przyciągają co roku setki tysięcy turystów. Co zobaczyć w Pradze wybierając się tam na weekend?

 

Poznawanie miasta większość przybyłych zaczyna od majestatycznego Mostu Karola łączącego Stare Miasto z Zamkiem Praskim. Z mostu, zwanego również „praskim” (dawniej był jedynym mostem w mieście) rozciąga się niesamowita panorama na wzgórze Hradczany, na którym usytuowany jest ogromny kompleks zamkowy o tej samej nazwie. Zamek, jak i cała okolica otaczająca budowlę, wraz z kawiarenkami, barami i piwiarniami stanowią czternastowieczną królewską dzielnicę, na zwiedzanie której każdy turysta powinien poświęcić czas. Na uwagę szczególnie zasługuje Złota Uliczka, którą tworzą malutkie, kolorowe domki i sklepiki z pamiątkami. Wracając z zamku należy zatrzymać się chwilę na Malej Stranie. Małe Miasto, bo tak nazywa się ta dzielnica, to jedna z najstarszych części Pragi, a uwagę skupia na sobie głównie dzięki pięknemu barokowemu Kościołowi św. Mikołaja.

 

Z tego malowniczego zakątka miasta warto przemierzyć Wełtawę z powrotem, by podziwiać budynek Teatru Narodowego. Národní divadlo, bo tak brzmi jego oficjalna, czeska nazwa, jest pomnikiem historii i sztuki zbudowanym w stylu renesansowym, który często określa się mianem „Alma Mater czeskiej opery”, a którego monumentalny gmach zaprojektował Josef Zitek.

 

Miasto stu wież, jak często określa się czeską stolicę, to największy w Czechach ośrodek kulturalny, handlowy i turystyczny, a zatem każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie.

 

DSC_0490

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3