slonzaracovr

Prawidłowy dobór rozpuszczalnika

by • 05/04/2014 • DomComments (0)1553

 

Rozpuszczalniki i zmywacze jakie znajdują się w większości sklepów ogólnobudowlanych, obok farb, lakierów i różnego rodzaju klejów różnią się zwykle między sobą przeznaczeniem. Można znaleźć rozpuszczalniki, które tylko i wyłącznie można stosować na określone rodzaje farb, można kupić zmywacze, które są przeznaczone tylko do jednego rodzaju lakierów. Wybór jest zazwyczaj niezwykle prosty.

 

Wystarczy tylko uważnie przeczytać etykietę oraz wiedzieć, czy potrzebujemy rozpuszczalnika do farby, czy też raczej zmywacza do lakieru. Dokonanie właściwego wyboru ułatwia także fakt, że zwykle kupujemy rozpuszczalniki i zmywacze wraz z daną farbą, lakierem czy innym środkiem. W ten sposób zyskujemy pewność, że nasz zakup będzie właściwy. Jeśli jednak kupujemy rozpuszczalniki i zmywacze w każdym innym czasie, także wtedy wybór tego właściwego nie jest niczym trudnym.

 

Zdarza się jednak, że mamy problem z prawidłowym dobrem rozpuszczalnika, czy też zmywacza. Wynika to z tego, że mamy specjalny lakier, specjalny rodzaj farby, która wymaga zastosowania odpowiednich preparatów, które często są specjalne wzmacniane. W takim przypadku trudność polega zwykle na tym, że takie rozpuszczalniki i zmywacze są trudno dostępne, i tylko nieliczne sklepy mają je w swojej ofercie.

 

Pewnego rodzaju przeszkodą może być także wysoka cena takich rozpuszczalników. Zwykle jednak największy problem więżę się z ich ograniczoną dostępnością. Zakup odpowiedniego rozpuszczalnika i zmywacza nie stanowi problemu także wtedy, kiedy zbyt dobrze nie potrafimy określić, jaka farba czy lakier były przez nas używane. Z pomocą obsługi sklepu możemy wybrać najbardziej odpowiednie rozpuszczalniki, czy też zdecydować się na zakup tych określanych mianem uniwersalnych.

 

Kupując rozpuszczalniki i zmywacze należy jednak zawsze pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. To produkty, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a niekiedy mogą stanowić także zagrożenie dla naszego życia. Dlatego też, jeśli producenci zalecają stosowanie określonych środków ostrożności, należy bezwzględnie je przestrzegać, także wtedy, kiedy uważamy je za swego rodzaju ograniczenia. W przeciwnym wypadku może się okazać, że czeka nas bardzo długie leczenie, które nie zawsze musi przynosić natychmiastową poprawę stanu zdrowia. Dlatego też zawsze należy zachować względy ostrożności, nawet jeśli jest to tylko zwykły rozpuszczalnik do jednej z wielu farb używanych w domu.

 

Artykuł napisany dzięki Castorama.pl

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3