skora dziecka

Preperaty typu ha – dla dzieci z alergią

by • 30/06/2016 • Dziecko, Styl życia, ZdrowieComments (0)834

 

Każda mama wcześniej czy później sięga po mleko modyfikowane i dodaje je do diety maluszka. Nawet w przypadku gdy karmi swoje dziecko piersią. Pediatrzy je polecają, argumentując, że mleko krowie niekoniecznie nadaje się dla wszystkich najmłodszych. Na rynku produktów mlekozastępczych istnieje wiele preparatów, które skutecznie zastąpią naturalne mleko. Jakie mleko modyfikowane wybrać jednak dla dziecka z alergią lub podejrzeniem o alergię? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

 

MLEKO DLA MALUCHA

Pediatrzy i lekarze zgodnie orzekają, że nie ma powodów do obaw co do kwestii podawania swoim dzieciom mleka modyfikowanego. Co ważne, jest ono najbliższe tego idealnego – naturalnego mleka matki. Warto jednak wiedzieć, który typ preparatu mlekozastępczego nadaje się dla Twojego malucha. Przed największym wyzwaniem stoją te z Was, których dziecko boryka się z problemem alergii lub podejrzeniem o nią, np. na białko mleka krowiego. Jakie preparaty powinny dostawać maluszki z podejrzeniem o alergię? Jak odróżnić tradycyjne specyfiki od tych przeznaczonych dla alergików?

 

MIESZANKA TYPU HA

Specjalne mieszanki typu HA dla dzieci z podejrzeniem o alergię są specyfikami, które owszem, powstały na bazie mleka krowiego. Różnią się jednak one od tych tradycyjnych tym, że białko w nich zawarte zostało poddane częściowej hydrolizie tj. rozkładowi. Producenci maksymalnie zmniejszyli ryzyko wystąpienia alergii z powodu właściwości mleka krowiego właśnie z myślą o najmłodszych z podejrzeniem niekorzystnych dla diety alergenów.

 

Nie musisz się również obawiać o to, gdzie nabyć konkretny specyfik dla Twojej pociechy-alergika. Preparaty typu HA skierowane do dzieci z podejrzeniem alergii znajdziesz w niemal każdym markecie i aptece. Spośród wielu produktów możesz wybrać, np. Bebilon HA czy nan HA dla dzieci z podejrzeniem alergii, które są dla Twojej pociechy całkowicie bezpieczne.

 

BIOLOGICZNO-CHEMICZNY PUNKT WIDZENIA

Wszystkie mleka typu HA są częściowo pozbawione właściwości alergizujących. Rozpad białka powoduje bowiem odsetek tzw. dużych peptydów – cząstek białek mleka krowiego. Warto wiedzieć, że podając dziecku produkt nan czy HA nie wyleczysz swojej pociechy, jeśli już wcześniej wystąpiły u niego objawy alergii. W takim  przypadku będziesz musiała spróbować tzw. hydrolizatów wysokiego stopnia. Najlepiej poradź się specjalisty, który dobierze odpowiedni produkt dla Ciebie i poradzi, co w takiej sytuacji najlepiej zrobić.

 

Jeśli jednak Twoja pociecha jest okazem zdrowia, ale w Twojej rodzinie zdarzały się przypadki alergii, warto sięgnąć po jeden z produktów nan na alergię – preparat typu HA. Smak jest niemal taki sam jak normalnego mleka, cena jest konkurencyjna. Lekarze nawołują: działaj profilaktycznie! Postaraj się jednak przed podjęciem finalnej decyzji o stosowaniu preparatu wybrać do lekarza specjalisty. Dlaczego?

 

PORADA SPECJALISTY – KLUCZOWA SPRAWA

Jeśli Ty i ojciec dziecka jesteście alergikami i macie nasilone objawy alergiczne, wówczas poza działaniem profilaktycznym, warto skorzystać z porad specjalisty. To lekarz musi zanalizować indywidualny przypadek i zdecydować, który produkt będzie dla Twojej pociechy najlepszy i jakie działania powinnaś wcielić w życie z myślą o zdrowiu Twojego maluszka.

 

Zdrowe pociechy również powinny uprzedzić lekarza o zmianie karmienia. Pamiętaj, że przy efektywnej laktacji możesz karmić do 6 miesięcy i dopiero wówczas (po konsultacji z lekarzem) dodać preparaty mlekozastępcze typu HA. Jeśli nie ma podejrzenia o ewentualnej alergii Twojego dziecka, wybieraj tradycyjne produkty – stosowanie preparatów nan na alergię jest wówczas bezzasadne.

 

Obserwuj swoją pociechę, zrób skuteczny wywiad rodzinny i skonsultuj się z lekarzem dla pewności i czystego sumienia. Jeśli istnieje ryzyko dziedziczenia alergii u dziecka, preparaty typu HA mogą okazać się dla Ciebie dobrym substytutem naturalnego mleka. Nie bój się pytać i zasięgać rady specjalisty! Twoja pociecha musi dostać to, co najlepsze!

 

Więcej informacji na temat preparatów typu HA znajdziesz tutaj.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525