Prezenty, którezrobisz sama!-2

Świąteczne prezenty, które zrobisz sama!

by • 16/12/2017 • DomComments (1)6588

 

Gorączka przedświąteczna udziela się już nam wszystkim! Czekoladowe mikołaje stoją na półkach w supermarketach, ilość ludzi w galeriach handlowych przekracza czasami ich ilość na metr kwadratowy – to może świadczyć tylko jednym, że już niebawem Święta Bożego Narodzenia. A skoro o nich mowa, to trzeba także zadbać o prezenty dla najbliższych na Gwiazdkę. I tu pojawia się problem: „Co kupić? Co się spodoba? To już kupiłam w tamtym roku!”. Co powiecie na pomysł zrobienia świątecznych upominków własnoręcznie? Jeszcze jest czas, więc przedstawiamy wam kilka inspiracji, które naprawdę można łatwo zrobić, nawet nie posiadając szczególnych manualnych zdolności! Liczy się tylko fantazja i pomysł!

 

KUBKI DO HERBATY LUB KAWY

Twoi najbliżsi są uzależniani od porannej filiżanki kawy lub kilku dziennie herbaty? Chciałabyś podarować im kubek, ale te sztampowe w sklepach nie są Twoimi ulubionymi? Czemu by nie zrobić czegoś od siebie, z własnym pomysłem? Wystarczy, że kupisz, np. dwa jednakowe, białe kubki i coś na nich napiszesz lub namalujesz.

Napis wykonasz zwykłym flamastrem typu Sharpie (nie używaj tych do tkanin, bo się nie nada). Zapiekasz kubki w temp. 220 stopni przez około 45 minut, wkładając przygotowane dzieła od razu do zimnego piekarnika. Potem studzicie, poprawiacie napis lub wzór (na pewno lekko zblaknie) i pieczecie ponownie, trzymając się tych samych zasad. Grunt to pamiętać o tym, aby kubki były wykonane z porcelany lub zrobione ze specjalnego materiału „do wypiekania”. Użycie i umycie ich będzie możliwe dopiero po całkowitym ostygnięciu. Lepiej nie wkładać ich również później do zmywarki, ponieważ mogą ulec zniszczeniu.

 

kubki diy

 

SZYDEŁKOWE ETUI NA TELEFON

Tutaj potrzebne będą umiejętności szwacze, tudzież szydełkowe. Jeśli macie z nimi problem, wpadnijcie na kawę do babci – one z pewnością będą wiedziały, jak go zrobić. Takie słodkie, szydełkowe etui ucieszy każdego posiadacza smartfona! Tym bardziej, jeśli dowie się, że dostał on na prezent unikatowe, oryginalne etui, którego nie posiada nikt inny na świecie.

Szydełkowanie nie jest wcale takie trudne – jeśli załapiecie, jak je zrobić, to pójdzie już z górki! Może przyda Wam się jakiś tutorial? Proszę bardzo!

 

 

ALBUM RODZINNY

To naprawdę tani, prosty, lekko czasochłonny ale za to bardzo kreatywny pomysł na prezent. Twoi rodzice, facet z pewnością będą nim zachwyceni. Jedyne, czego potrzebujesz to albumu do zdjęć, wywołanych fotografii ze wspólnych wakacji, świąt, specjalnych okazji. Możesz dodać do tego jakiś fajny opis, podpisy zdjęć, dedykacje i gotowe! Taki album wzruszy pewnie całą rodzinę i będzie miłym akcentem tego, jak bardzo zależy Ci na swoich bliskich! Takie rodzinne dzieło będzie pamiątką na całe życie!

 

album foto

fot. melissafrances.typepad.com

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Świąteczne prezenty, które zrobisz sama!

  1. Elżbieta pisze:

    Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie prezentu z inwencją.Potem jest wielką przyjemnością jak się widzi ,że to jest bardzo ładne i zachwyca osobę obdarowaną.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3