wlosycover

Problem rozdwojonych końcówek – co robić?

by • 20/05/2018 • Uroda, WłosyComments (0)1167

 

Problem rozdwajających się końcówek towarzyszył na pewno kiedyś większości z nas. Na nic próby ich „wyleczenia” czy przywrócenia do normalności. Aby poradzić sobie z problemem, niezbędna jest wizyta u fryzjera i podcięcie końcówek włosów. Co można jednak zrobić, aby ten problem nam już więcej nie doskwierał? Czy są sposoby na to, aby raz na zawsze zwalczyć czynniki wywołujące rozdwajanie się końcówek? Przed Wami zestaw potrzebnych i niezbędnych wskazówek oraz sposobów na zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

 

Rozdwajające końcówki trzeba podciąć i kropka. Warto jednak zastanowić się nad tym, co konkretnie powoduje ich niszczenie. Prawda jest bowiem okrutna: niemal wszystkie zabiegi kosmetyczne jakich dokonujemy na naszej głowie, mogą być przyczyną rozdwajania. Mamy tu na myśli, np. tarcie podczas wycierania włosów ręcznikiem albo zbyt wysoka temperatura podczas suszenia włosów suszarką.

 

Naszym włosom nie spodoba się również użycie farb, lakierów do włosów, kremów prostujących i innych mocnych specyfików, które osłabiają strukturę włosa, tym samym prowadząc zwykle w efekcie do rozdwojenia końcówek. Jakby tego wszystkiego było mało, nasze włosy są również wyjątkowo wrażliwe na wszystkie czynniki środowiskowe tj. intensywne słońce i słona woda. Pewnie zauważyłyście, jak bywają osłabione po wymarzonych wakacjach nad ciepłym morzem, gdzie na takie sytuacje są niezwykle narażone.

 

Czy istnieją więc jakiekolwiek sposoby na to, aby uniknąć problemu rozdwajających się końcówek? Co należy robić, aby takie ryzyko minimalizować? Pamiętajcie o trzech fundamentalnych zasadach:

 

TEMPERATURA 

Wszystkie z Was, które traktują prostownicę jak najlepszą przyjaciółkę – powinny naprawdę uważać i pamiętać o konsekwencjach. Zamiast od razu narażać włosy na zbyt wysoką temperaturę (200-220 stopni), lepiej pozwolić im przygotować się do „prostującego zabiegu”. Spróbujcie najpierw zacząć prostowanie od niższej temperatury, a potem stopniowo ją zwiększajcie. Pozwoli nam to na uniknięcie ryzyka rozdwajania włosa – w przypadku wyższych temperatur jest on na to niestety ogromnie podatny.

 

MYCIE I PŁUKANIE

Pewnie myślicie sobie: „Cóż ja mogę robić źle podczas mycia swoich włosów?”. Niestety, prawda może zaboleć. Warto zapamiętać, że woda, której używamy do mycia włosów powinna być chłodna lub letnia, na pewno nie gorąca. W momencie spłukiwania szamponu starajcie się nie pocierać o siebie włosów – intensywne tarcie sprzyja rozdwajaniu końcówek, o czym trzeba również pamiętać podczas wycierania włosów ręcznikiem. I choć wydaje się to błaha sprawa, umiejętne spłukiwanie włosów i ich suszenie to naprawdę klucz do zdrowych, nierozdwajających się końcówek.

 

ODŻYWIAJ WŁOSY

W Waszej łazienkowej kosmetyczce powinna znaleźć się na pewno dobra odżywka do włosów, zwłaszcza gdy regularnie korzystacie z farb do włosów, prostownicy czy innych zabiegów mechanicznych. Postawcie na gruntowną ochronę i zadbajcie o to, aby włosy były mniej łamliwe, a tym samym mniej rozdwajały się końcówki. Odżywka do włosów powinna zawierać dużo protein, ponieważ wszystkie zabiegi koloryzujące obniżają wilgotność włosów i zawartość właśnie tego cennego składnika w strukturze włosa.

 

Sięgnijcie po radę u swojego fryzjera lub stylistę i upewnijcie się, że odżywka, z której korzystacie chroni Wasze włosy przed rozdwajaniem się końcówek. Najlepsi eksperci potwierdzą, że kosmetyki bogate w proteiny pozwolą Wam utrzymać równowagę wilgotności włosów. Jedną z odżywek, którą szczególnie warto mieć w przypadku regularnych zabiegów koloryzacji włosów (również pasemek), jest odżywka Schwarzkopf Essence Ultimate Diamond Color. Zawiera ona cenny kompleks Ultime-4: esencję perły, pantenolu, wzbogaconej proteiny i keratyny. Formuła użyta w tym kosmetyku chroni kolor i zamyka go we wnętrzu włosów, chroniąc je przed blaknięciem koloru, zapewniając tym samym głęboką pielęgnację i intensywny połysk. Regularne jej stosowanie może zapewnić aż do 85% mniej łamliwych włosów i oczywiście, co najważniejsze… mniej rozdwajających się końcówek.

 

Lato już prawie za nami, dlatego nie zastanawiajcie się dłużej i zacznijcie proces „uzdrawiania” swoich włosów tak, aby na jesień znów cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i pięknymi włosami. Przy okazji klikając tutaj dowiecie się co zrobić aby włosy szybciej rosły, a tutaj możecie sprawdzić jak odbudować cienkie włosy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525