perfgra

Twój facet ma problem z erekcją? – Porozmawiaj z nim o tym!

by • 11/01/2018 • Związki & SeksComments (0)837

 

Psychika człowieka ma decydujący wpływ właściwie na wszystkie reakcje organizmu – także na libido. Pożądanie, a następnie satysfakcja ze współżycia, to reakcje psychofizyczne. Jednak czasami coś nie działa i pojawia się refleksja, o co może chodzić? Facet nie może się kochać w ogóle lub dokończyć rozpoczętego stosunku. Z pozoru wygląda na zupełnie zdrowego. Problemy z erekcją ma jednak coraz częstsze, a ich przyczyny trzeba poszukać w sposób taktowny w różnych sferach – fizycznej, emocjonalnej lub stricte psychicznej.

 

Od czego zacząć?

Najważniejsze jest dostrzeżenie samego problemu. Facet często próbuje rozwiązać problem samodzielnie. Przy silnej psychice i dużej determinacji zapewne uda mu się zapanować nad problemem. Jednak, gdy właśnie problemem będzie jego nie do końca dobrze funkcjonująca psychika, może mu być trudno poradzić sobie w pojedynkę.

Będąc w związku opartym na miłości, przyjaźni, wzajemnym szacunku i zrozumieniu, kobieta może wiele zdziałać, aby wyjaśnić, co leży u podstaw tej trudnej sytuacji, a potem pomóc sobie z tym poradzić. Rozwiązaniem, bowiem, może być na początek zwykła cierpliwość i konsekwencja w codziennej poprawie nawyków życiowych. Jak twierdzą specjaliści, metodą „małych kroków” można uleczyć psychikę podłamanego brakiem erekcji mężczyznę, a później spowodować powrót do dawnej formy. Miłe słowo, więcej uwagi, czułości…

 

Kobiece wsparcie

Seksuolodzy twierdzą, że pierwszy krok to pomoc w znalezieniu odpowiedniej harmonii pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Zwykła umiejętność podarowania sobie wzajemnie chwili relaksu – to trudne w dzisiejszych zabieganych czasach. Nabranie dystansu, a następnie wsłuchania się we wzajemne potrzeby w związku – to najlepsza droga do psychiczno-emocjonalnego odbudowania związku, a potem udanego pożycia seksualnego.

Jak wynika z badań, tylko co trzeci cierpiący na zaburzenia erekcji potrafi poruszyć ze swoją partnerką ten temat. Warto popracować nad zmianą tych niepokojących statystyk. Tymczasem, tak naprawdę nic nie zastąpi szczerej, otwartej, spokojnej rozmowy. Wzajemne zrozumienie może zniwelować nagromadzony stres, oczyścić atmosferę, a w efekcie końcowym przywrócić chęć do współżycia.

 

Zmiana diety i trybu życia

Czasami problemy natury psychicznej mają swoje podłoże w niewłaściwej diecie. Przybranie na wadze, zadyszka, ociężałość, pierwsze oznaki starzenia, pierwszy siwy włos… mogą nie tylko doskwierać jako dolegliwości cielesne, ale zwyczajnie powodować obniżenie samopoczucia, nawet zaniżenie samooceny. Wtedy warto namówić partnera na zmianę nawyków w codziennym trybie życia. Pływanie, jazda na rowerze, bieganie, ale nawet zwykłe spacery na świeżym powietrzu poprawią ukrwienie całego ciała, natomiast zdrowo wyglądająca sylwetka pozytywnie wpłynie na samoocenę.

 

Zmiany w diecie powinny uwzględniać przede wszystkim białka z ryb oraz żen-szenia. Ten ostatni szczególnie wspomaga męską potencję. Można też włączyć do diety suplementy na wspomaganie erekcji np. Permen King, których zażywanie może też niejako psychicznie podbudować męską pewność siebie.

 

Wiek ma znaczenie

Jeśli Twój partner jest np. w dojrzałym wieku, to problemy z erekcją na tle psychologicznym mogą być powiązane ściśle z symptomami wielu groźnych chorób, takich jak cukrzyca czy rozrost stercza, tj. gruczołu krokowego. Dlatego jeśli pojawiają się problemy ze wzwodem, należy udać się do odpowiedniego lekarza.

Wsparcie kochającej kobiety ma dla mężczyzny z problemami decydujące znaczenie!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525