seks facet

Jak rozwiązywać problemy z erekcją?

by • 27/05/2016 • Zdrowie, Związki & SeksComments (0)1075

 

Zaburzenia erekcji dotyczą około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Przyczyny tej wstydliwej i będącej koszmarem każdego faceta dolegliwości mogą być różne. Czasami erekcja ma podłoże chorobowe, zupełnie inaczej leczy się jednak problemy ze wzwodem, kiedy mają one podłoże psychiczne, o podłożu lękowym, albo spowodowane stresem, czy przepracowaniem.

 

Problemy z erekcją mogą mieć też podłoże społeczne, współczesne normy społeczne narzucają nam bowiem wysokie wymagania osadzone w stereotypach i nasilane wszechobecnymi mediami. Mężczyźni, którzy nie widzą swoich szans w byciu samcami alfa, nie czują się wystarczająco atrakcyjni, przez co narastają w nich wszelakie frustracje. Presja kulturowa w dzisiejszym świecie, czy nam się to podoba, czy nie jest bardzo silna i stawia wysoko poprzeczkę zarówno 16, jak i 60-latkom.

 

Choroby krążenia i cukrzyca, będące chorobami cywilizacyjnymi są również bardzo poważną przyczyną impotencji, i to u coraz młodszych mężczyzn. Niezdrowa dieta, papierosy, alkohol i siedzący tryb życia sprzyjają dodatkowo dysfunkcji seksualnej. Zaburzenia mogą się też pojawić na skutek zabiegów, operacji, czy przebytych wcześniej chorób.

 

Niekiedy wystarczającą metodą leczenia jest psychoterapia pod okiem odpowiedniego specjalisty połączona ze zmianą trybu życia, skutecznym relaksem, zmianą pracy na mniej stresującą, czy zdrowszą dietą np. poprawiającą krążenie, czy bogatą w płyny, potas i magnez. Nie zawsze są to jednak metody wystarczające, często przyczyny dolegliwości mają inne podłoże i mogą wymagać interwencji farmakologicznej.

 

W ostatniej dekadzie medycyna osiągnęła bardzo duże postępy w dziedzinie leczenia problemów z erekcją. Nowoczesne leki, takie jak m.in. Kamagra, lek generyczny, którego głównym składnikiem czynnym jest słynny Sildenafil, bardzo skutecznie stymulujący przepływ krwi w prąciu, zapewniając silny i długotrwały wzwód. Lek ten, sprzedawany bez recepty, pozwala zaoszczędzić stresu wynikającego z krępującej rozmowy z lekarzami, a ponadto ma naturalny skład.

 

Dobór leków odpowiedniej jakości jest oczywiście bardzo ważny, gdyż pseudośrodki produkowane przez nieuczciwych naciągaczy są przecież znane od setek lat. Zamiast pomagać w leczeniu impotencji, często przynoszą one wręcz szkodliwe rezultaty, nie tylko pogarszając stan zdrowia, ale zniechęcając do bardziej rozsądnego leczenia.

 

Jakość wzwodu, czy ogólniej mówiąc wszelkie problemy z erekcją nie ograniczają się tylko stricte do życia seksualnego, ale silnie wpływają na inne sfery życia. U mężczyzn w każdym wieku powodują one silne problemy z poczuciem spadku wartości, co napędza tylko spiralę dalszych kłopotów, takich jak pracoholizm, alkoholizm, alienacja społeczna, czy unikanie życia seksualnego i związków.

 

Jak wskazują specjaliści, najważniejsze, aby podjąć się jak najwcześniejszego leczenia. Niezależnie od wieku, zamiast bagatelizować problem, należy szybko postawić diagnozę, zmienić tryb życia lub zacząć leczenie odpowiednimi lekami wysokiej jakości.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525