watroba

Problemy z wątrobą? Sposoby radzenia

by • 28/01/2015 • ZdrowieComments (1)1141

 

Leki, zła dieta, alkohol, nieprawidłowy styl życia sprawiają, że jeden z najważniejszych organów naszego ciała – wątroba – może mieć kłopot. Jak wówczas jej pomóc? Wątroba nie boli – może to wydawać się dziwne, ale to jeden z nielicznych organów, które nie są unerwione. W razie stanów zapalnych albo problemów z kondycją wątroba nie poinformuje więc nas o tym, że znalazła się w potrzasku. To zła wiadomość, biorąc pod uwagę, że to na wątrobę spada obowiązek oczyszczania organizm z toksyn.

 

Co robi wątroba

Wątroba jest nazywana wewnętrznym laboratorium człowieka. Filtruje ona krew, usuwając z niej związki toksyczne, zamienia obumarłe czerwone krwinki na nowe związki. Wątroba uczestniczy również w procesie trawiennym: wydziela żółć do przewodu pokarmowego i wspomaga trawienie tłuszczów pokarmowych. Zdrowa wątroba działa jak magazyn: przechowuje pozytywne substancje, a w razie potrzeby – uwalnia je. W sumie, każdego dnia wątroba wykonuje ponad 500 czynności na rzecz funkcjonowania organizmu. Dlatego tak ważne jest wspieranie pracy tego organu.

 

Na ratunek wątrobie

Według badań tylko co czwarty Polak dba obecnie o swoją wątrobę, co trzeci zaś deklaruje, że zamierza o nią dbać w przyszłości. Przy tym aż 79 proc. badanych przyznaje się, że nigdy wątroby nie badało. Tymczasem co druga osoba przynajmniej raz w życiu miała jakieś dolegliwości związane z wątrobą.

W takich sytuacjach warto wypróbować suplementu, który wspomoże detoksykację organizmu i wesprze jego pracę – Hepatil Complex. Tabletki na wątrobę zawierają cholinę, witaminy z grupy B i witaminę E. Cholina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organu i utrzymuje właściwy metabolizm tłuszczów. Witaminy B6, B2 i tiamina dbają o metabolizm energetyczny, a witamina E chroni organizm przed wolnymi rodnikami.

 

Detoksykacja organizmu

Wsparcie przyda się wątrobie zwłaszcza w okresach, gdy jest ona szczególnie narażona na obciążenia. To mogą być święta i uroczystości rodzinne, kiedy spożywamy posiłki tłuste i obfite. To może być również długotrwała choroba, pociągająca za sobą konieczność zażywania farmaceutyków. Albo zatrucia.

W sytuacjach szczególnie ciężkich dla wątroby potrzebna jest detoksykacja organizmu. Suplement diety Hepatil Detox zawiera algi chlorelli, ekstrakt z ziela karczocha i cholinę. Dzięki czemu oczyszcza organizm z toksyn, usuwa z organizmu metale ciężkie i przywraca prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

 

Pin It

Related Posts

One Response to Problemy z wątrobą? Sposoby radzenia

  1. Elżbieta pisze:

    Wątroba często nie daje znać o sobie,że jest coś nie w porządku.Suplementy diety mają dobroczynne działanie.Bardzo pomocny jest ostropest.,Takie ziółka w proszku miesza się z kefirem,lub herbatą do picia.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3