jak pozbyc sie piegow

Jak pokonać przebarwienia na skórze?

by • 14/03/2020 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)3140

 

Plamy, piegi, ostudy to prawdziwi wrogowie naszego naturalnego piękna. Jeśli Ty również cierpisz na problem związany z przebarwieniami na skórze, to dobrze trafiłaś. Niestety, zjawisko plamek występujących na skórze jest coraz bardziej powszechne. Niektórych z nich nie damy rady się pozbyć, dla innych musimy wykazać się anielską cierpliwością i zasobnym portfelem. Jak się leczyć i jak zapobiegać problemom skórnym w postaci plamek na twarzy? Rozwiewamy wszystkie Wasze wątpliwości. STOP przebarwieniom skórnym!

 

Przed nami okres urlopów, wakacji, upalnych dni i morskich kąpieli, a te oprócz wielu pozytywów niosą też za sobą ryzyko nabycia przebarwień skórnych. Bądź gotowa i zawczasu reaguj! Nie pozwól, by problem przebarwień skórnych zmienił koloryt i kondycję Twojej skóry. Jak im zapobiec?

 

„PRZEBARWIENIE” – CO I JAK?

Słownikowa definicja przebarwienia to nic innego jak miejscowo znajdujący się barwnik skóry. Aby się pojawił, musi nastąpić nieprawidłowe funkcjonowanie komórek – melanocytów, które właśnie go wytwarzają. Na przebarwienia skórne są najczęściej narażone kobiety po 30. roku życia. Nasza skóra w procesie starzenia zaczyna nabierać dziwnych plam, które jeszcze dodatkowo podkreślają pierwsze zmarszczki. Skóra wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, jej kolor nie ma nic wspólnego ze zdrowym i atrakcyjnym wyglądem. Wielu Polkom takie przebarwienia skórne przyprawiają o dreszcze. Każda z nas marzy przecież o tym, aby cieszyć równomiernym kolorytem cery i zdrowym, atrakcyjnym, promiennym jej wyglądem.

Wszystkie zmiany skórne mają jednak swoje drugie dno i różnią się źródłem przyczyny w zależności od każdego człowieka. Za niektóre z nich mogą odpowiadać nawet takie czynniki jak: szkodliwe działanie promieni słonecznych czy zażywanie konkretnych leków (hormonalnych, antybiotyków czy nasercowych). W innej kategorii znajdą się te plamki, które świadomie wystawiłyśmy na szkodliwe działanie, np. słońca. Chodzi oczywiście o wszelkie blizny, które tych promieni powinny kompletnie unikać. Jeśli o tym zapomnimy, możemy się nabawić wielu, nawet poważnych problemów skórnych.

 

STOP MELASMIE

Problemy skórne, czyli tzw. hiperpigmentacja skóry jest w żargonie naukowym nazywana melasmą. A ta z kolei jest odpowiedzialna za odkładnie się melanocytów w zewnętrznych warstwach skóry. To te komórki produkują ważną dla naszej cery melaninę, która ochrania naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Skórne zaburzenia w komórkach za nie odpowiedzialnych najczęściej przybierają formę ciemnych plamek o różnego rodzaju kształtach. I choć nie wszystkie wliczamy do grona niebezpiecznych dla naszego zdrowia, to jednak widoczny urodowy mankament może spędzać nam sen z powiek. Widoczne brązowe plamki na czole, pod oczami czy wokół ust sprawiają, że kobiety, mimo młodego wieku, mogą wyglądać na zmęczone życiem ze zniszczoną cerą, która może wydawać się dla kogoś sprawą niedbałości o siebie i swój wygląd.

 

RODZAJE PRZEBARWIEŃ

 

PIEG

Ich występowanie to sprawa genów i dziedziczenia. Tutaj również odpowiedzialne są za nie melanocyty, ale nie jest tu zaburzony poziom melaniny. To jedyny naturalny motyw przebarwień na skórze, które powinnaś w sobie polubić i zaakceptować jako część Twojej oryginalnej urody. Możesz co prawda spróbować je wybielić, ale pamiętaj, że nawet najwięksi projektanci mody korzystają z ich uroku, promując swoje najnowsze kolekcje.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2