jak pozbyc sie piegow

Jak pokonać przebarwienia na skórze?

by • 11/03/2018 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)2180

 

CIEMNE, MAŁE PLAMKI O NIEREGULARNYM KSZTAŁCIE

Takie przebarwienia występują zwykle po urlopie lub czasie spędzonym na wakacjach w towarzystwie promieni słonecznych i morskich kąpieli. Ich pojawienie się jest zależne od wrażliwości Twojej skóry na takie zewnętrzne czynniki. Odpowiedzialną za tworzenie ciemnych plamek na naszym ciele jest melanina – u jednych spaja się z opalenizną i nie wyróżnia się swoim kolorem, u drugich może tworzyć przebarwienia. Jeśli takie plamki przeszkadzają Ci na skórze, możesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które rozjaśnią owe plamki. Pamiętaj jednak, że to kosztowna sprawa, a efekt będzie widoczny dopiero po kilku zabiegach.

 

OSTUDY

Nazwa tych rozległych, żółtych lub brunatnych przebarwień nie jest bardzo popularna. Coraz częściej jednak kobiety stają się jej ofiarami. Ostudy są zwykle symetryczne i dość obszernie zajmują część naszego ciała. Skąd się u nas pojawiają? Głównie za sprawą stosowania kuracji antykoncepcyjnej w tabletkach i wszelkich innych leków hormonalnych. Mogą pojawić się również w trakcie ciąży. Dodając do tego mocne i intensywne promienie słoneczne efekt w postaci przebarwień gotowy! Niestety, nie są łatwe do wyleczenia. Nawet po żmudnej kuracji mogą znów się pojawić na naszym ciele. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele specjalistycznych leków – kremów, które mogą sprawić, że plamki zostaną wybielone i przywrócą naturalny koloryt całej powierzchni skóry. Jeśli jednak taka kuracja (kilka miesięcy to minimum!) nie pomoże, a problem będzie się nasilał, musisz skorzystać z rad lekarza dermatologa, który będzie musiał znaleźć inny sposób na wyjście z tej ostudowej sytuacji.

 

WALKA NA WŁASNĄ RĘKĘ…

Oprócz profesjonalnych kosmetyków (kremów, maseł do ciała), które mogą Ci pomóc w przywróceniu skórze naturalnego kolorytu i zdrowego wyglądu, możesz też skusić się na naturalne preparaty. Ziołowe kosmetyki tj. wyciągi roślinne z ogórka, pietruszki czy cytryny mogą okazać się skuteczne w początkowej fazie pojawiania się plamek.

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny zabieg albo kurację profesjonalnymi kosmetykami, zawsze upewnij się i przeczytaj treść ulotki. Kwestie zdrowotne mają tu duże znaczenie. A w ciągu urlopu dbaj o siebie i chroń swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i gwałtowną zmianą temperatury. SPF 30, 50+ to kremy z filtrami, które w miejscach, gdzie temperatura nie schodzi poniżej 25-30 stopni Celsjusza będą idealną ochroną i Twoją sojuszniczką w zapobieganiu występowaniu przebarwień skórnych. Powodzenia!

 

OS

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525