burak3

Chcesz zostać weganką? Musisz o tym wiedzieć!

by • 14/07/2015 • DietaComments (2)2766

 

Ostatnimi czasy w Polsce zapanowała moda na weganizm. Ludzie przechodzący na taką dietę promują zdrowy i aktywny styl życia. Moda na bycie wege zyskuje sobie coraz większą ilość miłośników. Jeśli myślicie o tym, aby przejść na weganizm, musicie zdawać sobie sprawę z pewnych konsekwencji za tym idących. Co warto i trzeba wiedzieć, zanim staniemy się weganami?

 

Weganizm niegdyś kojarzył się tylko z subkulturą hippisów i osobami działającym dla obrony praw zwierząt. Obecnie jego trend wynika bardziej z wielu powodów zdrowotnych, m.in. mniejszego prawdopodobieństwa zachorowania na cukrzycę czy choroby serca. Weganizm to także zmiana stylu życia – podejście do niego z większą dozą odpowiedzialności i zdrowym rozsądkiem w kwestii tego, co ląduje na naszym talerzu. Podstawą diety są produkty wpisujące się w 4 podstawowe kategorie pokarmów: warzywa i owoce, zboża i produkty zbożowe, rośliny strączkowe i produkty z nich wytwarzane oraz wszelkie orzechy, nasiona czy oleje roślinne. Co warto wiedzieć przed przejściem na dietę wegańską?

 

SUPLEMENT WITAMINY B12

Jeśli przez całe życie odżywiałyście się w sposób tradycyjny tzn. dostarczałyście swojemu organizmowi żywności pochodzenia zwierzęcego, będziecie musiały przyjmować suplement witaminy B12. Ta witamina jest zawarta jedynie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Niedobór takiego odżywczego minerału może doprowadzić Wasz organizm do totalnego wyczerpania i pozbawienia energii. Jeśli więc chcecie nadal żyć aktywnie i czuć się dobrze, warto pamiętać o suplemencie witaminy B12.

 

JEDZ DUŻO BIAŁKA

Jeśli przejdziesz na weganizm, musisz upewnić się, że twoje posiłki będą obfitować w dużo białka. To ono jest budulcem wszystkich komórek, kluczowych dla ich uzdrowienia i wzrostu. Czasy mięsa i jajek niestety minęły, będziecie musiały więc przywitać się na nowo z fasolą lub tofu. To one będą waszymi nowymi, bardzo zdrowymi partnerami w nowym, wegańskim stylu życia.

 

KOSZTOWNOŚĆ VS ZDROWIE

Musisz również liczyć się z tym, że wegańska dieta może cię trochę więcej kosztować. To fakt, mięso jest jednym ze zdecydowanie najdroższych produktów żywnościowych. Możesz więc tym samym trochę zaoszczędzić. Ziarna również są jednym z najtańszych źródeł białka. Jednak powinnaś zdawać sobie sprawę, że po przejściu na weganizm będziesz zmuszona kupować wszystkie produkty ekologiczne. Mogą one sporo kosztować, choć nie muszą. Sprawdź i odwiedź wszystkie sklepy ze zdrową żywnością w swoim mieście. Pamiętaj, że dieta wegańska pomoże ci zapewnić sobie naprawdę zdrową przyszłość. Nie rezygnuj więc z pomysłu przejścia na weganizm z powodów finansowych.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

2 Responses to Chcesz zostać weganką? Musisz o tym wiedzieć!

  1. Elżbieta pisze:

    Najważniejsze to podjęcie decyzji.Jeżeli ta dieta jest taka zdrowa, i daje tyle energii to można dużo zyskać.Tylko nie wiem czy mogła bym odejść od swojego sposobu zdrowego odżywiania..Lubię potrawy mięsne na różne sposoby nie za dużo w sam raz,to tylko silna wola i mocne postanowienie by dało rezultat.Mogłabym spróbować nie wiem czy by to mi wyszło.Weganką być
    to już inny sposób odżywiania co by nie podobało się moim domownikom,wtedy byłoby podwójne przygotowywanie potraw.Jak by to zagrało to bym musiała się przekonać.

  2. Wasyl pisze:

    Podziwiam osoby, które decydują się dietę wegańską.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525