kobiety4s1

Czy Twoje okulary Ray-Ban są oryginalne?

by • 31/03/2017 • ModaComments (0)933

 

Okulary Ray-Ban to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów przeciwsłonecznych. Pilotki Aviatory, klasyczne Wayfarery czy bardziej ekstrawaganckie Gatsby są przedmiotem marzeń nastolatków i dorosłych. Falę popularności okularów Ray-Ban jeszcze dodatkowo podsycają zdjęcia najbardziej znanych aktorów i piosenkarzy, którzy chętnie pokazują się w nich na co dzień i na czerwonym dywanie. W poszukiwaniu cenowych okazji łatwo trafić na podróbkę. Oto kilka wskazówek, jak odróżnić oryginalne okulary Ray-Ban.

 

Modne okulary to znakomite uzupełnienie garderoby i coraz częściej jeden z głównych dodatków do stylizacji. Podobnie jak torebka, pasek, czy biżuteria są podstawą udanego wyglądu. Markowe okulary to widoczny znak, że ich właściciel zna się ma modzie i zależy mu na wywarciu określonego wrażenia. Klasyczny lub wyszukany design okularów przeciwsłonecznych dodaje klasy i świadczy o znajomości trendów. Nic dziwnego, że wiele osób poświęca dużo czasu, by wybrać i zakupić wymarzony model – także po korzystniejszej cenie. Niestety polowanie na tzw. „okazję” często kończy się porażką. Zakup okularów przeciwsłonecznych w przypadkowych sklepach, na portalach aukcyjnych, straganach, czy festynach, za ułamek kwoty, którą należy zazwyczaj zapłacić, to najprostsza droga, by kupić podróbkę.

 

9d02fa7f14639ad5b7f9470e8d121b7f

 

Jak poznać oryginalne okulary Ray Ban?

Oryginalne okulary Ray-Ban są znane z jakości i staranności wykonania. Dotykając każdego elementu okularów powinniśmy odnosić wrażenie, że mamy w dłoni markowy przedmiot. Co to oznacza? Kanty powinny być gładkie, soczewki tego samego koloru, naklejki z logo nie powinny się odrywać, ani być pobrudzone klejem – wyjaśnia Rafał Alexandrowicz ze sklepu 1242.

Każda para oryginalnych okularów Ray-Ban jest sprzedawana w firmowym, szaro-srebrnym, kartonowym opakowaniu. Powinna się na nim znajdować naklejka z informacją o wszystkich parametrach okularów.

Brak opakowania lub pudełko pozbawione naklejki informacyjnej to sygnał ostrzegawczy, że ktoś próbuje nam sprzedać podróbkę. Ważne informacje, czyli numer modelu, wielkość, typ soczewek są w oryginalnych okularach Ray-Ban umieszczone na lewym zauszniku.  Wyraźnego, ale delikatnego, wygrawerowanego logotypu RB należy też szukać w bezpośrednim sąsiedztwie zawiasu.

 

Jak rozpoznać podróbkę okularów Ray-Ban? 

Każda para oryginalnych okularów Ray-Ban posiada również swój futerał. Powinien się na nim znajdować zatrzask z wytłoczonym napisem Ray-Ban. Etui oryginalnych okularów jest dostępne w kolorze czarnym, czerwonym lub brązowym i ma chropowatą powierzchnię (tylko seria czerwona jest gładka). Musi się też na nim znajdować logo marki – dodaje nasz rozmówca.

Istotną wskazówką, czy mamy do czynienia z podróbką, jest też waga okularów. Oryginalne okulary Ray-Ban mają w sobie metalowe elementy. Taki model nie może więc być tak samo lekki jak ten wykonane wyłącznie z plastiku. Kolejna rzecz to dodatki. Do każdej pary okularów powinna być dołączona złożona w prostokąt ściereczka do czyszczenia szkieł, a także firmowa broszurka informacyjna The Icons w kilkunastu językach. Są one umieszczone w foliowym woreczku.

Z podróbkami walczą wszyscy producenci markowych akcesoriów. Trudno się przed nimi ustrzec, więc najlepiej kupować okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu nie tylko ustrzeżemy się przed noszeniem tandety, która rozpadnie się po kilku tygodniach, ale też zadbamy o zdrowie swoich oczu.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525