wlosy2

Regeneracja włosów po zimie

by • 11/01/2021 • Uroda, WłosyComments (0)59

 

Zima nie jest najlepszym okresem dla naszych włosów. Kiepskie warunki atmosferyczne sprawiają, że często je związujemy i chowamy pod czapkę. Aby uniknąć przeziębienia,  suszymy włosy suszarką, nie pozwalając im naturalnie wyschnąć. Sezon grzewczy i suche powietrze w pomieszczeniach również nie wpływają na nie dobrze. Wszystko to sprawia, że nasze włosy stają się suche, spuszone, naelektryzowane, nie chcą się układać. Rozdwojone końcówki również nie prezentują się zbyt dobrze. 

 

Początek wiosny to idealny moment na metamorfozę naszych włosów. Co zrobić, aby nasze włosy odżyły na nowo? Jakie działania musimy podjąć już teraz, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami na wiosnę? Mamy dla Was kilka sposobów na regenerację włosów po zimie, które możesz zastosować już dziś!

 

Ogranicz użycie prostownicy i suszarki

W ciągu cieplejszych dni pozwól swoim włosom wyschnąć samodzielnie. Jeśli jednak zajmuje to kilka godzin, zrezygnuj z gorącego nawiewu. Susz włosy na najlżejszych obrotach, letnim nawiewem. Tym samym unikniesz przesuszenia włosów i rozdwojenia końcówek. Ogranicz również użycie prostownicy. Jeśli jednak zdecydujesz się na prostowanie, używaj termoochronnych produktów do zabezpieczenia włosów przed negatywnymi skutkami gorącej temperatury.

 

Wybierz się do fryzjera

Początek wiosny to idealny moment na wizytę u fryzjera. Zdecyduj się na nowe cięcie lub chociaż na skrócenie końcówek – nawet taka mała zmiana odświeży Twoją fryzurę. Pozbądź się zniszczonych partii włosów, a te od razu będą się lepiej układać. U fryzjera możesz również skusić się na zabiegi nawilżające i odbudowujące.

 

Odżywiaj i nawilżaj

Zrezygnuj z odżywek i szamponów pełnych silikonów. Zimą służyły one ujarzmianiu naszych włosów, jednak podczas wiosny mogą je obciążać. Postaw przede wszystkim na odżywki nawilżające oraz lekkie, delikatne szampony.

Aby uzyskać lśniące, gładkie włosy, do ostatniego płukania po myciu użyj zimnej wody. Zamknie ona łuski włosów, sprawiając, że staną się błyszczące.

Świetnym sposobem na odżywienie włosów i przywrócenie ich dobrej formy, jest olejowanie. W tym celu możesz wypróbować rozmaitych olejów: m.in. kokosowego, migdałowego, arganowego, czy lnianego. Dobrze sprawdzą się również mieszanki olejów, np. firmy Alterra –  dostępne w Rossmannie. Jak olejować włosy? W suche lub lekko zwilżone włosy wetrzyj odrobinę oleju (ok. 1-1,5 łyżeczki), zostaw na kilka godzin (minimum godzinę) zakładając na włosy foliowy czepek, następnie normalnie umyj włosy szamponem i nałóż na nie odżywkę.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525