piescover

Remont z psem

by • 19/10/2013 • Styl życia, ZwierzętaComments (0)1576

 

Remont to świetny sposób na odświeżenie wyglądu twojego domu. W  tym czasie należy jednak zwrócić szczególną uwagę na swoje zwierzęta. Istnieje wiele zagrożeń takich jak: otwarte pojemniki z farbami i lakierami, a także niezabezpieczone kable zasilające urządzenia elektryczne, które mogą być wyjątkowo kuszące dla twojego pupila. Remontowi towarzyszy też dodatkowy czynnik stresu związany z hałasem i obcymi ludźmi przewijającymi się przez twój dom, jednak przy odrobinie planowania możemy sprawić, że nasz psiak będzie szczęśliwy podczas domowych rewolucji. Oto kilka rad jak zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo i zminimalizować jego stres w trakcie remontu.

 

1. Przed rozpoczęciem remontu upewnij się, że twój pies ma na sobie obrożę oraz znaczniki tożsamości z numerem telefonu. Istnieje duże ryzyko, że kiedy ludzie zajmujący się remontem będą ciągle wchodzić i wychodzić, drzwi będą otwarte, a twój pies postanowi wybrać się na sam na spacer.

 

2. Zabezpieczaj wszystkie łatwo dostępne, remontowane obszary, które mogą stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia twojego pupila. Nie zostawiaj na wierzchu niebezpiecznych urządzeń i przedmiotów, po które twój pies mógłby sięgnąć z ciekawości.

 

3. Upewnij się, że twoje zwierze jest w bezpiecznym miejscu za każdym razem kiedy odbywają się prace. Nie oczekuj, że robotnicy zwrócą uwagę jeśli twój pies znajdzie się w niewłaściwym miejscu. Chwila nieuwagi i twojemu pupilowi może stać się krzywda.

 

4. Jeżeli remont odbywa się w miejscu, w którym dotychczas twój pies spożywał posiłki lub miał swoje legowisko, na kilka dni przed remontem wprowadzaj zmiany lokalizacji tych obiektów, aby zmniejszyć wynikający z nagłej zmiany stres twojego pupila. Przenieś miski i posłanie tam gdzie twój psiak będzie mieć spokój i będzie się czuł bezpiecznie.

 

5. Jeśli twój remont obejmuje cały dom i nie można w nim zapewnić bezpiecznej przestrzeni dla twojego zwierzaka, najlepszym rozwiązaniem może być tymczasowe przeniesienie psa do kogoś zaprzyjaźnionego, kto chętnie się nim zaopiekuje. Najlepiej jeśli będzie to osoba, którą twój pupil już zna i lubi. Nie będzie to wtedy dla niego tak stresującym przeżyciem.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525