bath2

Rodzaje cery – sprawdź jaką masz!

by • 04/02/2021 • Na czasie, Pielęgnacja ciała, UrodaComments (1)1011

 

Dokładna znajomość naszej cery jest absolutnie niezbędna! Dzięki nabytej wiedzy możemy podejmować właściwe decyzje kosmetyczne lub wybierać odpowiednie produkty do pielęgnacji naszej twarzy. Posiadanie takiej wiedzy wiąże się także ze znajomością potrzeb naszej skóry, które musimy znać, jeśli chcemy cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem na dłużej. Jakość, kondycja i typ naszej cery jest z reguły uwarunkowana genetycznie. Niestety, nie możemy jej sobie wybrać, dlatego tak ważnym jest, aby ją dokładnie poznać. Sprawdź rodzaje cery!

 

Normalna, sucha, tłusta, mieszana czy wrażliwa? – sprawdź, jaki jest twój rodzaj cery!

W trosce o nasz wygląd w przyszłości warto już teraz zacząć dbać o cerę. Od tego, w jaki sposób się nią opiekujemy, jak wygląda nasza dieta i różnego rodzaju przyzwyczajenia, np. palenie papierosów może zależeć jej kondycja na długie lata. Przywykło się mówić, że po 30. roku życia kobieta wygląda tak… jak sama na to zasłuży. Określenie typu naszej skóry bardzo nam pomoże! Możemy dzięki temu dopasować specjalistyczne, kosmetyczne produkty – to one mogą poprawić nasz wygląd i spowolnić proces starzenia. Sprawdź, jakimi właściwościami cechuje się twoja cera! Rodzaje skóry są uzależnione do pewnych czynników tj. zawartość wody – to ona wpływa na komfort i elastyczność naszej cery, zawartość lipidów (tłuszczu) – to on wpływa na miękkość naszej skóry. Ważnym punktem jest także nasz poziom wrażliwości, który jest szczególnie rozwinięty w przypadku cery wrażliwej.

 

Najlepszym sposobem na dokładne określenie typu swojej cery, jest zrobienie prostego testu. Użyj czystej chusteczki do twarzy (lub specjalnego papierku kosmetycznego) zaraz po przebudzeniu się. Teraz pora dowiedzieć się więcej o typach cery. Sprawdź, który typ cery odpowiada twoim objawom i kosmetycznym doświadczeniom.

 

CERA NORMALNA

To najbardziej pożądany typ cery. Jeśli po zbadaniu swojej cery rano, papierek bądź chusteczka nie wykażą żadnych tłustych śladów, z pewnością jesteś osobą o normalnym charakterze cery. Twoja skóra powinna być elastyczna i sprężysta. Jeśli wygląda na czystą i gładką, oznacza to, że wszystko funkcjonuje u ciebie jak najlepiej. Nawet przy minimalnym wysiłku i znikomej opiece nad twoją cerą, będziesz wyglądać naprawdę dobrze w późniejszych latach. Nie masz się czego obawiać! Twoja cera nie ma praktycznie żadnych niedoskonałości! Pory są ledwo widoczne!

Staraj się raz na jakiś czas wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, które zregenerują twoją cerę, np. po każdej porze roku, nadmiernym opalaniu czy zbyt długim przebywaniu na mrozie. Staraj się ją często nawilżać, aby jeszcze bardziej podkreślić jej piękno! Dobrze dobrana dieta pomoże ci nabrać większego blasku i jeszcze bardziej promiennej skóry. Gratulacje, wszystkie ci teraz zazdrościmy!

 

CERA SUCHA

Jeśli eksperyment z chusteczką pokazał, że Twoja skóra jest sucha (papierek jest czysty), może oznaczać, że jesteś posiadaczką cery suchej. Mimo tego, że nie jest przetłuszczona, powinnaś odczuwać ją, jako suchą, napiętą i lekko łuszcząca po takim otarciu. Pory są tutaj prawie niewidoczne.

Sucha skóra ma to do siebie, że bardzo łatwo rozwija się u niej ziemisty odcień (jest matowa i szorstka), zmarszczki i drobne pory. Jest na takie problemy bardzo podatna, przez co jest strasznie irytująca. Nierzadko występują także czerwone plamy. Jest mniej elastyczna.

Jeśli twoja skóra jest bardzo sucha, może się stać szorstka i łuszcząca się. Aby na dłużej cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem, powinnaś regularnie stosować zabiegi kosmetyczne (nawet te wykonywane w domu). Naturalne maski nawilżające pomogą ci zregenerować twoją skórę. Musisz dbać o nią, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu skóry. Jesteś na to narażona, dlatego tak ważnym jest, aby ją regularnie pielęgnować. Podczas kąpieli nie szoruj swojej skóry! Używaj łagodnych, delikatnych mydeł lub żeli pod prysznic. Staraj się brać krótsze prysznice i kąpiele!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Rodzaje cery – sprawdź jaką masz!

  1. Elżbieta pisze:

    Jak się wie jaką się ma cerę to już wtedy wiadomo jak z nią postępować.Ja mam mieszaną więc po przeczytaniu artykułu zorientuje się czy o nią dbam dobrze..

Dodaj komentarz