bath2

Rodzaje cery – sprawdź jaką masz!

by • 12/04/2018 • Na czasie, Pielęgnacja ciała, UrodaComments (1)2909

 

CERA TŁUSTA

Jeśli na chusteczce pojawiły się tłuste plamy, odpowiednio na obszarach tj. policzki, nos czy czoło,  może to świadczyć o tym, że masz tłustą cerę. Niewątpliwie jest ona bardzo problematyczna – masz rozszerzone pory, wykazujesz tendencję trądzikowe, twoja skóra jest tłusta, gruba i błyszcząca w negatywnym słowa tego znaczeniu. Tłusta skóra może występować z uwagi na procesy dojrzewania, wahania hormonalne czy stresujące sytuacje, z jakimi masz do czynienia. 

Pociechą może być fakt, że tłusta skóra nie jest podatna na proces starzenie i przybywanie zmarszczek. Musisz jednak uważać! Odpowiednia dieta jest tutaj kluczem do sukcesu! Zminimalizuj spożywanie węglowodanów. Unikaj cukrów, napojów gazowanych czy fast foodów! Pomocą służą kremy, które nawilżą twoją skórą, nie zamykając przy tym jednocześnie porów. Pod żadnym pozorem nie wyciskaj swoich wyprysków, jeśli takowe wystąpią. To wydłuża ich czas gojenia. Nie mówiąc już o brzydkich śladach na twarzy!

 

CERA MIESZANA

Jeśli efekt naszego eksperymentu będzie jasny: w niektórych obszarach skóra jest sucha, w innych będą widoczne ślady tłustych plam, to cera mieszana. Połączenie dwóch rodzajów skóry wymaga niestety od ciebie dwóch różnych rodzajów opieki nad nią. Poszczególne obszary potrzebują zupełnie innych zabiegów pielęgnacyjnych. To szczególnie ważne w kwestii doboru odpowiednich kosmetyków.

Strefy suche znajdują się zazwyczaj w okolicach oczu i na policzkach. Kremy nawilżające będą tu jak najbardziej wskazane! Obszary tłuste, zazwyczaj czoło, nos i broda (tzw. strefa T), będą musiały być poddawane częstym i dokładnym oczyszczeniom. Nadmiernie rozszerzone pory, zaskórniki i błyszcząca skóra – to z nimi musicie walczyć!

 

CERA WRAŻLIWA

Wrażliwa skóra ma zwykle to do siebie, że jest bardzo sucha. W jej przypadku łatwo o jakieś zaczerwienienie, szybciej rozwijają się u niej stany zapalne. Skóra wrażliwa objawia się częściowymi obszarami łuszczącymi, które mogą wywołać u nas nawet uczucie swędzenia i mrowienia. Obszary zaczerwienione to poważny problem każdej jej posiadaczki!

Jest to chyba najbardziej problematyczny rodzaj skóry, która potrzebuje naprawdę szczególnej i specjalistycznej opieki. Aby uzyskać jeszcze bardziej szczegółową diagnozę dotyczącą swojej skóry, powinnaś udać się do dermatologa. Lekarz pomoże ci dobrać odpowiednie produkty do twojej twarzy i ciała. Spróbuj dowiedzieć się, z jakich powodów występują u ciebie te objawy: zaczerwienienie, świąd, palenie czy suchość. Może się okazać, że jest to skutkiem złej diety.

 

OS

Pin It

Related Posts

One Response to Rodzaje cery – sprawdź jaką masz!

  1. Elżbieta pisze:

    Jak się wie jaką się ma cerę to już wtedy wiadomo jak z nią postępować.Ja mam mieszaną więc po przeczytaniu artykułu zorientuje się czy o nią dbam dobrze..

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525