luzjwpfot (1)

Rodzaje wewnętrznych rolet okiennych

by • 23/11/2017 • DomComments (0)551

 

W dzisiejszych czasach rolety okienne to nieodzowny element każdego pomieszczenia. Nie tylko skutecznie chronią przed słońcem, ale również sprawują funkcję dekoracyjną. Aranżując pokój, kuchnię, czy też łazienkę, coraz częściej już w fazie projektu dopasowujemy rolety pod pozostałe elementy wyposażenia wnętrz. Ich popularność sprawiła, że producenci oferują je w wielu wariantach. Warto wiedzieć, jakie rolety okienne wewnętrzne są dostępne na rynku i które z nich będą odpowiednie dla naszego domu.

 

Przed zakupem warto zastanowić się jakie funkcje w naszym pomieszczeniu powinna spełniać roleta: czy ma skutecznie zaciemniać pomieszczenia, a może stanowić ma jedynie ładną dekorację? Jeżeli szukamy rozwiązania uniwersalnego, to producenci aranżacji okien oferują rolety posiadające obie te funkcje.

 

Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym rodzajom wewnętrznych rolet okiennych, które dostępne są w sprzedaży.

 

wewnetrzne-rolety-dom (1)

 

Najczęściej wybierane rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety zwijane – uniwersalne rozwiązanie dla osób, które chcą łączyć funkcjonalność z ciekawym wyglądem. Możliwość montażu inwazyjnego i bezinwazyjnego nie sprawia problemu z ich zamocowaniem. Praktycznie nieograniczony wybór wzorów i kolorystyki materiału znajdzie swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Jeśli potrzebujemy niestandardowych wymiarów, bez problemu zamówimy również rolety na konkretny wymiar, dostosowując je do swoich potrzeb. Rolety zwijane występują w wersji niezabudowanej czyli wolnowiszące (utrzymują się na rolce zamontowanej w górnej części okna) lub zabudowanej zwanej jako kasetowe (przylegają ściśle do ramy okiennej za pomocą osadzenia ich w prowadnicach, dzięki czemu nie poruszają się pod wpływem wiatru).

 

Rolety zaciemniające – ten rodzaj rolet umożliwia całkowite zaciemnienie w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych. Najczęściej stosowanym materiałem w tego typu roletach jest tkanina podgumowana oraz odbijająca światło. Boczne prowadnice nie przepuszczają światła, które mogłoby przenikać między roletą a ramą okna. Dodatkowym atutem jest również ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

 

Fancy apartment living room interior with large floor to ceiling window blinds and soft gray modular sofa. Includes blank walls and picture frame with copy space. 3d Rendering.

 

Rolety rzymskie – idealne rozwiązanie dla osób, stawiających na wygląd oraz  szukających kompromisu między firaną i zasłoną, a tradycyjną roletą. W głównej mierze pełnią funkcję dekoracyjną wnętrz i okien. Rolety rzymskie występują w wersji bez falbany, a także z falbaną prostą, klasyczną, firaną woalową, pomponikami, frędzlami i koronką. Montaż tych rolet możliwy jest również na karniszu. Zsunięta zasłona układa się w równe poziome zakładki oraz równoległe fałdy.

 

Rolety plisowane – wszechstronne rozwiązanie dla osób poszukujących innowacyjnej formy osłon okiennych. Harmonijkowa struktura skutecznie chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, umożliwiając dowolną regulację stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Możliwość zasłonienia wybranego fragmentu okna, sprawia przewagę nad tradycyjnymi roletami czy żaluzjami. Rolety plisowane sprawdzą się również przy nietypowych kształtach okien np. w oknach okrągłych, łukowych, owalnych. Mogą występować w wersji wolnowiszącej lub umocowanej w prowadnicach.

 

rolety-plisowane (1)

 

Rolety dzień noc – innowacyjne rozwiązania, pozwalające na regulowanie widoczność z zewnątrz, względem tego co dzieje się wewnątrz pomieszczenia. Zastosowany podwójny materiał z poziomymi paskami i siateczką pozwala również na regulację stopnia nasłonecznienia wnętrza pokoju. Jest to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnego designu połączonego z funkcjonalnością. Rolety dzień noc można zamontować zarówno na ramie okna, jak i na suficie i ścianie.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525