londyn6

Rowerem po Londynie (za 2 funty!)

by • 19/10/2013 • PodróżeComments (1)4526

 

Planując wycieczkę do Londynu, nie możecie pominąć zwiedzania na rowerze. Funkcjonują tam miejscie rowery potocznie zwane „barclaysami” (ze względu na sponsora – Bank Barclays). Rower to świetna opcja na szybkie przemieszczanie się po mieście. Zresztą głównym założeniem rowerów publicznych było odciążenie komunikacji miejskiej. Jeżdzenie rowerem po Londynie jest wyjątkowo przyjemne!

 

Cała sieć składa się z ponad 400 stacji rozmieszczonych po całym Londynie. Razem aż 6 tysięcy rowerów! W stacji musimy wykupić dostęp dzienny, który kosztuje 2 funty od roweru. Płacimy kartą debetową bądź kredytową. Za każdym razem kiedy będziemy chcieli wziąć rower ze stacji, musimy wydrukować w niej kod dostępu. Jeśli oddamy rower na innej stacji do 30 minut, nie zostane nam pobrana żadna dodatkowa opłata, co oznacza, że sama podróż będzie wtedy darmowa. Jeśli przekroczymy czas system nalicza nam dodatkowe opłaty. Są one automatycznie ściągane z karty.

 

Jak łatwo zauważyć jeśli będziemy odkładali rower co 30 minut, po czym brali z tej samej stacji nowy, przemieścimy się po Londynie właściwie za darmo. W sytuacji, gdy nie zwrócimy roweru po upływie ważności dostępu, naliczona zostanie nam dodatkowa opłata.

 

Ważna uwaga! Często zdarza się, że w danej stacji nie ma miejsca na nasz rower, a goni nas wspomniane „30 minut”. Przy każdej stacji możemy szybko sprawdzić, gdzie są najbliższe wolne miejsca. Takie informacje znajdują się również w świetnie przygotowanej aplikacji Barclays Cycle Hire na smartfony.

 

londyn2

 

Przykładowa wycieczka rowerem po Londynie:

1. Pierwszy rower odbieramy pod Westminister (Abbey Orchard Street) skąd pojedziemy pod Buckingham Palace. W pobliżu nie mamy żadnej stacji dlatego jeśli chcemy jeżdzić za darmo, pod Buckingham spędzamy około 10 minut i jedziemy dalej.

2. Z Buckingham Palace kierujemy się do Harrodsa. Rower możemy odłożyć zaraz obok słynnej galerii.

3. Odbieramy kolejny rower po czym ruszamy do Muzeum Historii Naturalnej, znajdującego się niedaleko. Rower zostawiamy w stacji przy muzeum.

4. Ruszamy na przejażdżkę po ogromnym Hyde Parku. Kierujemy się w kierunku Oxford Street. Rower możemy odłożyć w jednej z trzech stacji znajdujących się przy wyjściu z Hyde Parku od strony Marble Arch i Oxford Street.

 

londynmapa

 

Aby przyjrzeć się dokładnie naszej trasie rowerem po Londynie, wejdźcie w Google Maps, wpiszcie naszą pierwszą pozycję – Abbey Orchard Street, Londyn, wybierzcie opcję trasy rowerowej i kolejno dodajcie pozycje:

– Buckingham Palace

– Harrods

– Natural History Museum

– Hyde Park

– Marble Arch

 

Tutaj znajdziecie dokładne adresy wszystkich stacji Barclays Cycle Hire. Życzymy udanej jazdy rowerem po Londynie.

 

KK

Pin It

Related Posts

One Response to Rowerem po Londynie (za 2 funty!)

  1. Kama pisze:

    Jeszcze jedna rada, nawet jeśli przy danej stacji nie ma miejsca na rower, można wydrukować bilet, który odnotowuje to, że chcieliśmy zwrócić rower i daje nam dodatkowe bodajże10 min na dotarcie do kolejne stacji :):)

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525