bath2

7 rzeczy, które rujnują twoją skórę!

by • 27/11/2020 • Na czasie, Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)482

 

Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że o skórę warto dbać. Możecie nie zdawać sobie sprawy, że niektóre z podstawowych czynności w ciągu dnia mogą skierować stan naszej skóry na złą drogę. Okazuje się, że nie tylko tysiące drogich produktów kosmetycznych czy różnego rodzaju maski do pielęgnacji skóry mogą zrobić naszej skórze dobrze. Grunt to zminimalizować wszelkie działania, które mogą spowodować problemy ze skórą! Czego więc nie wolno/nie można/nie należy robić?

Wyciskanie pryszczy

Pod żadnym pozorem nie wyciskaj pryszczy. Nawet gdy ten patrzy na Ciebie z drugiej strony lustra i prosi, by to zrobić. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się na wyciskanie, wciskasz tym samym brud i bakterie w głąb porów. A to może spowodować jeszcze większą ilość wyprysków. Pamiętaj o tym, bo wszystko może być w Twoich rękach!

 

Lakier do włosów

Lubisz codziennie ujarzmiać swoje włosy lakierem? Zdarza ci się nakładać lakier bez jakiegokolwiek zabezpieczenia na twarzy? To źle! Może nie widzisz pozostałości lakieru na swojej twarzy, ale uwierzcie, że konsekwencje takiego działania uwidocznią się w ciągu kilku dni na waszej skórze. Miej pewność, że żaden z produktów do włosów nie zagości na twojej twarzy. Dla dobra skóry!

 

Okulary

Masz wadę wzroku? Codziennie nosisz okulary? Ciekawi mnie, czy czyścisz je regularnie? Jeśli nie, to wiele bakterii, które gromadzi się na oprawkach i szkiełkach może dostać się do Twoich porów. Pamiętaj, by czyścić swoje okulary, jak najczęściej się da!

 

Poranna kawka

Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez codziennej dawki kawy. Ale czy zdajecie sobie sprawę z tego, w jaki sposób oddziałuje na nas kofeina? Jest ona powodem odwodnienia skóry, a to z kolei prowadzi do szybszego powstania zmarszczek. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, staraj się ograniczyć spożycie kawy. Może warto raz na dwa dni zamienić filiżankę kawy na pyszną wodę z cytryną?

 

Telefon komórkowy

Pomyśl chwilę, w ilu miejscach znalazł się dziś twój telefon: torebka, kieszeń kurtki, stolik w kawiarni, ławka w parku czy sofa? Teraz wyobraź się, ile bakterii nabyła dziś twoja komórka. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy rozmawiasz przez telefon albo piszesz SMS, te zarazki wędrują do ciebie. Chusteczki antybakteryjne – to recepta na zarazkowe kłopoty! Miej je zawsze przy sobie

 

Gorący prysznic

Każda z nas lubi czasem gorący prysznic czy kąpiel w ciepłej wodzie, z której nie ma ochoty się wychodzić. Warto jednak pamiętać, że ta wodna przyjemność, szczególnie w chłodniejszych porach może w konsekwencji wysuszyć naszą skórę. Lepiej zmniejszyć temperaturę wody, a po kąpieli warto użyć dobrego balsamu do ciała i twarzy, który nawilży naszą skórę.

 

Chlor

Każda z nas zauważyła niegdyś, że nasza skóra po wyjściu z wody w basenie ma nietypową powłokę. Pamiętajcie, aby po nawet krótkiej wizycie w basenie zmyć z siebie szybko chlor, które lgnie do skóry i negatywnie reaguje z różnymi płynami i środkami czyszczącymi. Zaleca się więc, aby korzystać ze specjalnych żeli pod prysznic, które skutecznie usuną chlor z naszej skóry.

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz