unnamed-4

Sala weselna – czy jest ideał do którego warto dążyć?

by • 24/11/2016 • ŚlubComments (0)950

 

Każda para młoda marzy o idealnym weselu, które na zawsze pozostałoby w pamięci zaproszonych gości. W realizacji tego marzenia kluczowy jest przede wszystkim wybór odpowiedniej sali weselnej. Ważne jest, aby jej przestrzeń i aranżacja były dostosowane do charakteru całej imprezy oraz do preferencji nowożeńców.

 

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Slubi.pl

 

Doświadczeni specjaliści zajmujący się organizacją wesel często podkreślają, że pewne cechy sal weselnych powinny być szczególnie istotne, aby cała impreza została uznana za udaną. Warto nieco bliższej przyjrzeć się kluczowym wytycznym.

 

Organizacja wesela – o czym należy pamiętać?

Jedną z najważniejszych cech sali weselnej powinna być jej przestrzenność, która jest pojęciem względnym. Wnętrze pomieszczenia musi być dostosowane do liczby zaproszonych gości – tak, aby każdy uczestnik zabawy mógł poczuć się swobodnie. Istotne jest optymalne rozstawienie stołów i krzeseł. Warto skorzystać z usług profesjonalnego wedding plannera, który podpowie, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej sali.

Dla przykładu, nowożeńcy zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że niezapełnione stoliki wizualnie zapewniają sali większą przestrzenność – tymczasem te same meble wraz z dekoracjami i wykwintnymi daniami mogą okazać się niewystarczające na planowaną liczbę weselników. Na optyczne powiększenie sali wpływa także oświetlenie oraz aktualna kolorystyka wnętrza. W miarę możliwości, warto zawsze porównać ze sobą oferty wielu domów weselnych, aby na tej podstawie przekonać się, który lokal rzeczywiście byłby odpowiedni dla planowanej liczby gości.

 

Sala weselna – jakie dekoracje?

Każdy profesjonalista zajmujący się organizacją wesel podkreśla, że szczególnie ważna jest odpowiednia dekoracja sali. Najlepiej postawić na ponadczasową elegancję, która świetnie odda uroczysty charakter przyjęcia weselnego. Należy zaznaczyć, że na wystrój wpływa wiele elementów – nie tylko oprawa stołów i krzeseł. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim oświetlenie, kolorystykę ścian oraz podłogi – idealna sala weselna powinna wyróżniać się spójną aranżacją, najlepiej utrzymaną w jasnych tonacjach.

Dekoracja mebli może być dopasowana do indywidualnych preferencji młodej pary. Do jednych z ciekawszych pomysłów należy zaliczyć ozdoby z żywych kwiatów czy elementy dekoracji o biżuteryjnym charakterze. Dopełnieniem musi być stylowa zastawa stołowa, w tym także atrakcyjne winietki. Wiele osób dodatkowo decyduje się na rozstawienie koszów z kwiatami – należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie ograniczone przestrzennie, które nie sprawdzi się w mniejszych salach.

 

Organizacja wesela – jakie menu?

Niewątpliwie kluczowym elementem w organizacji wesela jest wybranie odpowiedniego menu. Profesjonalni wedding plannerzy podkreślają, że należy zwrócić uwagę nie tylko na walory smakowe, ale także na wygląd potraw. Obecnie bardzo modne są dania zachwycające artystycznym wykonaniem, które przykują uwagę wszystkich weselników. Sala weselna wypełniona nietypowymi potrawami zawsze prezentuje się bardziej efektownie.

Najważniejszy powinien być wybór tortu, którego wygląd musi w pewien sposób komponować się z wystrojem całego wnętrza. Na szczęście w dzisiejszych czasach zamówienie odpowiedniego wypieku nie jest trudnym zadaniem, ponieważ mistrzowie cukiernictwa są w stanie przygotować cukiernicze dzieła sztuki dostosowane do indywidualnych preferencji młodej pary. Ważne jest, aby sala weselna zapewniła odpowiednią oprawę do prezentacji słodkiego deseru – tak, aby każdy z gości miał swobodny dostęp do ślubnego tortu.

Warto szukać takiej sali weselnej, która pod każdym względem będzie odpowiadać oczekiwaniom nowożeńców. Ważne jest, aby zapewniła ona optymalną przestrzeń dla tańczących weselników, dla stołów z dodatkowymi potrawami oraz dla zespołu weselnego. Jej wnętrze musi zachwycać eleganckimi dekoracjami, na przykład w uniwersalnych tonacjach bieli, różu czy błękitu. Warto także pamiętać o tym, aby wystrój sali chociaż w minimalnym stopniu odpowiadał indywidualnym preferencjom młodej pary i wyróżniał się na tle standardowo udekorowanych lokali.

 

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525