girl 98

Samoopalacze – wybierz odpowiedni dla siebie!

by • 19/04/2017 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)2020

 

Wakacje tuż, tuż! Pewnie większość z Was już teraz planuje miejsca na urlop, rezerwuje bilety i szykuje się na fantastyczny wypoczynek. No właśnie, każde wakacje to także okazja na uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny. To ona sprawia, że czujemy się lepiej, wyglądamy atrakcyjniej, a nasza skóra wydaje się być jeszcze zdrowsza. Aby uniknąć szkodliwych działań promieniowania UV, warto się więc uprzednio dobrze do niego przygotować. Sztuczna opalenizna, którą możemy zawdzięczać profesjonalnym kosmetykom wcale nie musi wiązać się z kiczem. Jak się opalić już teraz, aby wciąż wyglądać naturalnie? To możliwe! Sprawdź, jak to zrobić!

 

ETAP I: PRZYGOTOWANIE SKÓRY

Jeśli decydujesz się na samodzielne nakładanie samoopalacza, upewnij się, że wiesz, jak to zrobić. Bardzo łatwo jest bowiem nabawić się niechcianych plamek i nierówności, które nie będą wyglądać dobrze. Jak więc się do tego przygotować?

 

TWARZ

Aplikowanie samoopalaczy na twarz to trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko, upnij włosy tak, aby żaden kosmyk nie znajdował się w okolicach twarzy. Najlepiej, jeśli użyjesz opaski albo chustki, którą założysz na głowę. Następnie rozpocznij proces przygotowawczy skóry, oczyszczając ją peelingiem. Twoim wrogiem są kremy nawilżające, które będą Ci utrudniać pracę samoopalacza.

 

CIAŁO

Tutaj również potrzebny będzie dobry peeling, który wygładzi Twoją skórę i skutecznie przygotuje ją na działanie samoopalaczy. Musisz zwrócić szczególną uwagę na skórę w okolicach łokci i kolan – są to elementy twardego naskórka. Usuń zbędne owłosienie, które również może stać się przeszkodą w takim domowym zabiegu!

 

ETAP II: JAKI SAMOOPALACZ WYBRAĆ?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, pomyśl, jaki stopień opalenizny Cię interesuje i jaki efekt chciałabyś osiągnąć. Pamiętaj, że najważniejszym celem jest taka opalenizna, która będzie dobrej jakości, pozbawiona kiczu, a eksponująca naszą naturalność. Wszystkie chcemy być pięknie opalone! Sprawdźmy, więc który kosmetyk wybrać, aby spełnił on Twoje oczekiwania!

 

EFEKT STOPNIOWEJ OPALENIZNY

Jeśli nie czujesz się na siłach, nie uważasz się za eksperta w dziedzinie używania samoopalaczy, powinnaś zdecydować się na codzienną kuracją tzw. formułą progresywną. Osiągniesz efekt naturalnej opalenizny już w ciągu kilku dni. Nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak. Opalona skóra pojawi się stopniowo, więc nie grozi Ci sztuczny efekt.

Wybieraj łatwe w aplikacji balsamy nawilżające samoopalające, które pomogą Ci nabrać trochę koloru. Nie zmienią one barwy Twojej skóry diametralnie, tylko krok po kroku o jeden niewidoczny nawet odcień.

 

EFEKT NATYCHMIASTOWEJ OPALENIZNY

Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie ładnej, opalonej skóry, wybieraj samoopalające żele lub pianki, które już po pierwszym użyciu wzmocnią odcień Twojej skóry. Wybieraj dobre kosmetyki. Nie oszczędzaj! Jeśli chcesz uniknąć efektu zebry i niechcianych plamek, nie wybieraj najtańszych jego wersji i rodzajów.

Obok żeli i pianek samoopalających, jednym z ostatnich trendów, który wywołuje podobny efekt opalizujący są specjalne samoopalające mgiełki do ciała. One także sprawdzą się w tym przypadku znakomicie, a do tego łatwo rozprowadza się je po naszej skórze.

 

EFEKT BRĄZUJĄCY

Na taką formę samoopalacza zdecyduj się raczej w sytuacji, gdy zależy Ci na podtrzymaniu swojej opalenizny. Jeśli masz ciemniejszą karnację, to również możesz go używać. W przypadku, gdy Twoja uroda to jasna, blada cera, musisz takich kosmetyków jak koloryzujących żeli samoopalających stanowczo unikać. Takie produkty mają bowiem w sobie specjalny składnik DHA, który sam w sobie opala, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym przy jego aplikacji. Pamiętaj więc, że to produkty dla kobiet już opalonych. Omijaj je szerokim łukiem, jeśli dopiero szykujesz się do urlopowego sezonu.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525