samotnecover

Samotne podróżowanie – wskazówki!

by • 01/09/2013 • PodróżeComments (0)1542

 

Samotne podróżowanie może być trudnym doświadczeniem ale my damy ci najlepsze wskazówki które pomogą ci się do tego przygotować.

 

Bez względu na to, czy podróżujemy samotnie, czy z grupą, wakacje wywołują w nas beztroskie poczucie wolności i szczęścia. Wybywamy jak najdalej od domu, aby zetknąć się z odmienną kulturą, krajobrazem, a w szczególności pogodą. Pragniemy rozkoszować się możliwością przebywania z dala od tego co jest nam znane. Chcemy poznawać nowych ludzi i cieszyć się nowymi doznaniami.

 

DSC_0004

 

Podróżowanie w pojedynkę to doświadczenie niezależnej przygody, trochę jak pierwsza jazda na rowerze bez trzymanki. Spełniamy wtedy własne pragnienia i dostarczamy sobie przyjemności.  Odczuwamy wolność i niezależność, nie musimy się liczyć z kaprysami współtowarzyszy. Wszystko co robimy jest spełnianiem wyłącznie naszych pragnień. Minusem tej wolności jest jednak to, że czasem może nam doskwierać brak kogoś z kim zjedlibyśmy wspólnie kolacje i podzielilibyśmy się wrażeniami minionego dnia. Istnieje także kwestia osobistego bezpieczeństwa, w szczególności w przypadku kobiet, jeżeli chodzi o mężczyzn, oni również nie mają gwarancji „bezpiecznej podróży”. Trzeba po prostu uważać. Dla niektórych słabą stroną samotnego podróżowania jest fakt, że wszystkie decyzje trzeba podjąć samemu. Może to być trochę przytłaczające, a nawet odrobinę przerażające, ale koniec końców ogromnie satysfakcjonujące i wyzwalające.

 

DSC_0415

 

 

Oto kilka wskazówek dla podróżujących w pojedynkę:

1. Wykup ubezpieczenie. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, a jak mówi przysłowie –  przezorny zawsze ubezpieczony 🙂

2. Rozmawiaj z nieznajomymi – uśmiechaj się do nich. Niesamowity jest fakt jak wiele drzwi otwiera uśmiech. Możesz spotkać fantastycznych ludzi, z którymi spędzisz niesamowite chwile. W niektórych krajach miejscowi są bardzo otwarci i przyjacielscy. Chętnie zaproszą do siebie zmęczonego podróżnika, żeby odpoczął i posilił się posiłkiem. Oczywiście należy uważać i nie być zbytnio łatwowiernym. Warto upewnić się, że druga strona ma czyste intencje.

3. Zwiedzaj miasto z książkowym przewodnikiem, odwiedzaj polecane miejsca. Korzystaj z lokalnych restauracji i produktów, aby lepiej wczuć się w klimat odwiedzanego regionu.

4. Jeżeli masz ograniczony budżet, a nie zraża cię obecność nieznajomego współlokatora korzystaj z hosteli i schronisk. Jeśli jednak wolisz wyższy standard noclegu, a podróżujesz samodzielnie, nie bój się negocjować lepszej oferty bezpośrednio z menadżerami hotelu, szczególnie w przypadku podróży poza sezonem.

5. Pilnuj swojego bagażu. Złodzieje najchętniej obierają za cel samotnie podróżujących.                       Nie zostawiaj bagażu bez opieki, kiedy wybierasz się do łazienki lub zamówić kawę. W trakcie podróży korzystaj  ze skrytek bagażowych.

6. Ciesz się z wyjazdu!

 

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2