cover_sex2

Seks bez zobowiązań – zasady, którymi warto się kierować Seks bez zobowiązań – zasady, którymi warto się kierować

by • 05/10/2017 • Związki & SeksComments (0)854

 

Friends with benefits – dwoje ludzi, którzy spotykają się regularnie, uprawiają seks, świetnie się dogadują i mogą zawsze na sobie polegać, ale … nie są w związku. To dla nich dobry układ, jednak często przestaje takowym być, ponieważ do gry wchodzą … uczucia. Co wtedy? Jak sprawić, aby ta relacja nie uległa przeinaczeniu w coś, czego tak naprawdę nie chcemy?

 

 

Szukasz tego związku, czy nie?

Odpowiedź na powyższe pytanie to podstawa. Seks bez zobowiązań to – przynajmniej w teorii – proste zasady, pośród których przed szereg wysuwa się jedna: żadnych uczuć. Nie ma miłości, jest za to zaspokajanie potrzeb seksualnych, przyjemność i dobra zabawa. Bez deklaracji, scen zazdrości, obietnic, planów na przyszłość, żalów, pretensji. W tej relacji nie ma na takie rzeczy miejsca. Jeśli odczuwasz to właśnie w ten sposób (i on też) i jesteś pewna, że tak właśnie jest, to spokojnie możesz wejść w taki układ.

 

Ustal z nim zasady

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinno być wzajemne uświadomienie siebie, że to jest tylko seks. Żaden związek. Poza waszymi spotkaniami robicie, co chcecie i nie informujecie o tym siebie nawzajem. Tak to powinno wyglądać. Nie zapomnijcie o omówieniu kwestii zabezpieczenia, które przy tego typu relacji (bądź co bądź – otwartej) jest bardzo ważne.

 

Określ jasno swoje potrzeby

Chodzi tu głównie o potrzeby seksualne. Kawa na ławę – powiedz wprost, czego byś chciała, jakie pozycje i klimaty Cię interesują. Jeśli uznasz, że np. jest za bardzo dominujący, porozmawiaj z nim o tym. Jeśli np. on ma za małego, też mu powiedz. Ba, możesz mu nawet podsunąć Penirium i po sprawie. Tu nie ma miejsca na obrażanie się i wzajemne pretensje. Macie obydwoje mieć z tego czystą satysfakcję. A przecież dobrze się dogadujecie, prawda?

 

Wycofaj się, jeśli on chce czegoś więcej

Nie ma sensu tego przeciągać – w ten sposób zrobisz mu większą krzywdę i przy okazji sobie też. Gdy widzisz, że on zaczyna do Ciebie wydzwaniać, mówić o tym, jak mu z Tobą dobrze, łączyć seks z uczuciem, planować wspólne wyjazdy – powiedz STOP. No chyba, że Ciebie też zacznie interesować coś więcej.

 

Odczuwasz poczucie winy? Zrezygnuj

Jeśli natomiast uważasz, że to, co robisz, jest w gruncie rzeczy złe i męczysz się z tym w swoich myślach, to oznacza, że taka relacja nie jest dla Ciebie. Nie ma sensu się w coś takiego pakować, jeśli na równi z przyjemnością odczuwasz poczucie winy. Odciśnie to swoje piętno zarówno na Tobie, jak i na nim.

Układ Friends with benefits z pewnością nie jest dla każdego. A już na pewno nie dla kogoś, kto chciałby się zakochać i myśli o zakładaniu rodziny. To rozwiązanie dla kogoś, kto chce ponad wszystko zachować swoją wolność, stawiać przede wszystkim na przyjemność. Dla kogoś, kto jest w stanie oddzielić seks od uczuć. To oczywiście niesie pewne zagrożenia, takie jak niezdolność do stworzenia w przyszłości związku i  zaangażowania się w niego. Dlatego należy dokładnie przemyśleć decyzję o wejściu w świat seksu bez zobowiązań.

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525