girl 98

Seks Fomo – uważaj żeby Cię nie dopadło!

by • 18/09/2014 • Na czasie, Związki & SeksComments (1)3870

 

Słowo FOMO jest już Wam na pewno znane, dla przypomnienia jest to Fear of Missing Out (FOMO), to stach przed tym, że coś nas ominie. W tym przypadku chodzi o konkrety: boimy sie że ominie nas seks życia. Przypadłość ta dotyka kobiet pomiędzy 20 a 30 rokiem życia, takich, które boją się ustatkować nie mając na koncie konkretnej liczby doświadczeń seksualnych. Zdziwieni? Nie ma czym, XXI wiek rządzi się swoimi prawami, kobiety są pewne siebie i wyzwolone, twierdzą, że skoro męźczyźni mogą kolekcjonować kochanki, im też nie stoi nic na przeszkodzie.

 

Panie, które posiadają seks FOMO, boją się ustatkować, nie chcą poznawać tego jedynego, bo wtedy będą musiały wyrzec się erotycznych przygód. Największy problem rodzi się, kiedy kobieta cierpiąca na seks fomo ma partnera. Pojawia się w niej irracjonalny strach, że koleżanki, które są singielkami przeżyją jakąś niesamowitą przygodę z nowo poznanym mężczyzną, a ich to ominie. Nie potrafią skupić się na budowaniu i pielęgnowaniu swojego związku, bo są zbyt przejęte tym co dzieje się wokół nich. Kiedy żyją z facetem czują jakby traciły szansę na poznanie bardziej gorących kochanków. Ta świadomość może być strasznie przygnębiająca.

 

Coraz więcej kobiet jest pewnych swojej wartości i możliwości jakie daje im wolność erotyczna. Mogą one chodzić na niezliczoną ilość randek zanim wybiorą tego mężczyznę, który faktycznie będzie spełniał wszystkie wymogi. Jeżeli żadnej nie dosięgnie poprzeczki, którą sobie postawiły. Pozostaną singielkami i będą przeżywały najlepsze orgazmy w swoim życiu z różnymi partnerami.

 

Uwaga ! Seks fomo może jednak być niebezpieczne. Ze zwykłej ekscytacji i chęci poznania lepszego kochanka i odpowiedniejszego parntera, możemy popaść w uzależnienie, które będzie bardzo trudno zwalczyć. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące symptomy tj, zdenerowanie i rozdrażnienie z powodu niesatysfakcjonującego seksu, bądź irracjonalny strach, który jest spowodowany tym, że panicznie boisz się, że nie przeżyjesz już w swoim życiu idealnego seksu, udaj się do specjalisty.

 

Skąd wzięło się seks fomo? Przede wszystkim od zmian, które pojawiały się w społeczeństwie. Seks nie jest już rzeczą o której się nie rozmawia. Rozmawiamy wszyscy, kobiety i mężczyźni. Nie boimy się mówić o swoich pragnieniach. Dodatkowo nasi rodzice wpoili nam, że przede wszystkim powinniśmy dbać o swoje szczęście. Kariera, dostatnie życie, zagraniczne wyjazdy, na dalszym planie rodzina czy stały partner. To wszystko spowodowało, że jesteśmy hedonistkami, także w sferze seksualnej.

 

Dodatkowo jako , że jesteśmy pierwszą generacją kobiet, które na własnej skórze odczuły co to znaczy seksualna wolność, nie zawsze umiemy sobie z tym poradzić. Wiele pań po raz pierwszy w historii czuje presję, by określić czego chcą od realcji i jak ją zbudować. Często uważają, że powinny na początku przeżyć wiele doświadczeń seksualnych, aby móc tworzyć coś wiecej. Nie boją się, że będą napiętnowane przez społeczeństwo jako puszczalskie, ich wiekszą obawą jest to, że nie zdążą się wystarczająco wyszumieć przed założeniem rodziny.

 

KJ

Pin It

Related Posts

One Response to Seks Fomo – uważaj żeby Cię nie dopadło!

  1. Elżbieta pisze:

    Takie zapatrywanie kobiet żądnych przygód erotycznych w nieskończoność, z przygodnymi panami może spowodować powikłane życie osobiste które nie doprowadzi do stabilizacji życia prywatnego, chyba że model singielki to rozkosz taki na urozmaicone życie i eksperymenty.. Który to kochanek będzie mógł bardzo pokazać jaki jest uniwersalny i czy to na tym się zakończy nie wiadomo .Czas jednak nie ubłaganie leci do przodu.,i lat przybywa.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525