seks w ciazy

Seks w ciąży – wszystko co musisz wiedzieć

by • 16/10/2014 • Dziecko, ZdrowieComments (1)1974

 

Ciąża to naprawdę piękny okres dla wszystkich zakochanych par, przyszłych rodziców. Najbliższe dziewięć miesięcy życia obróci wasze życie o 180 stopni. W oczekiwaniu na potomka na pewno zastanawiacie się, co stanie się teraz między Wami w kwestii życia intymnego. Czy można uprawiać seks w ciąży? Jeśli tak, to jak często i jakie pozycje będą dla Was odpowiednie? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o seksie w ciąży znajdziesz właśnie w tym artykule.

 

Ilu ginekologów, tyle opinii. Niektórzy namawiają do erotycznych doznań, drudzy, wręcz przeciwnie stanowczo je odradzają. Która strona ma rację? Czy istnieją jakiekolwiek argumenty za tym, że nie powinno się wówczas uprawiać seksu? Wiedzcie jedno: jedyną rzeczą, która ogranicza w tym okresie waszą aktywność seksualną, jest… Wasze samopoczucie.

 

Brednie dotyczące możliwego „uszkodzenia” czy „nadszarpnięcia zdrowia” u waszego dziecka, możecie schować głęboko do szuflady. Jeśli ciąża przebiega w waszym przypadku bez zarzutu i waszemu maleństwu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, życie intymne obojga partnerów nie powinno na tym ucierpieć. Nie bójcie się konsekwencji z tego płynących, ponieważ wasz potomek jest naprawdę dobrze chroniony przez wody płodowe i czop śluzowy. Wszelkie otarcia czy skurcze macicy, jakie występują podczas uprawiania stosunku seksualnego, wpływają na dziecko tylko i wyłącznie w pozytywnym wymiarze. Dziecko odczuje wtedy jedynie uczucie bardzo przyjemnego, lekkiego kołysania, które w żaden sposób nie zagraża jemu zdrowiu czy życiu. Nie musicie obawiać się więc jakichkolwiek niebezpieczeństw.

 

Musicie wiedzieć, że seks w ciąży będzie się różnił od tego w tradycyjnym wydaniu. Nie oznacza to jednak, że będzie on gorszy czy mniej udany. W stanie błogosławionym możecie bowiem odkryć zupełnie nowe oblicze życia intymnego, odkrywając nowe pozycje seksualne czy erotyczne doznania, ponieważ wiele miejsc na ciele kobiety będzie odczuwać seksualne emocje w zupełnie inny sposób.

 

PIERWSZY TRYMESTR

Pierwsze 3 miesiące ciąży nie należą do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych. To w tym okresie kobietę męczą różne, uciążliwe, często przykre dolegliwości, które nie pozwalają jej na prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli zaś nie odczuwa takich pierwszych ciążowych kłopotów i udręk, to sama myśl zmienionej figury przynosi na myśl lęk i uczucie strachu. Jeśli jednak takie ciążowe udręki Wam nie towarzyszą, kochajcie się z partnerem, kiedy tylko będziecie chcieli. Co więcej, seks w ciąży, w pierwszym trymestrze, możecie uprawiać naprawdę w każdej pozycji, bowiem twoje ciało dopiero zmienia swój kształt. W początkowej fazie ciąży nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to tak, jak lubicie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Seks w ciąży – wszystko co musisz wiedzieć

  1. Elżbieta pisze:

    Bardzo wspaniałe wyjaśnienia dotyczące kobiet w ciąży i nie tylko . To jest
    szerokie zagadnienie i nie wszystko jest zupełnie wiadome,.,jak postępować w tym okresie żeby sobie i dziecku nie zaszkodzić.Przyszli rodzice są szczęśliwi
    z tego powodu,lecz w parze musi funkcjonować życie intymne które musi być w zmienionej formie ,żeby kobieta bezstresowo w odpowiedni sposób to przeżywała.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525