sportszims

Sezon sportów zimowych czas start!

by • 27/11/2017 • Sport / FitnessComments (0)1002

 

Zbliża się wielkimi krokami, nadchodzi i już wzbudza dreszczyk emocji u każdego, kto kocha zimowe sporty. Sezon coraz bliżej, ale zanim na dobre zagości zima, a na bagażnik zapakuje się ukochane narty czy deskę, warto przygotować się do zimowego sezonu i zadbać o to, by przebiegł on spokojnie, bezpiecznie, ale przede wszystkim intensywnie i aktywnie.

 

Jak to zrobić? Oto wskazówki, które na pewno okażą się pomocne podczas przygotowań:

 

1. Ciało i kondycja

Podstawowym elementem przygotowań do sezonu jest wyćwiczenie ciała oraz kondycji. Odpowiedni trening pod opieką wykwalifikowanego trenera z pewnością pozwoli nie tylko na sprawniejsze i bardziej efektywne skorzystanie z sezonu, ale przede wszystkim dużo bardziej bezpieczne. Trzeba bowiem pamiętać, że zarówno narciarstwo jak i jazda na snowboardzie należą do sportów bardzo wyczynowych, a na stoku nie trudno o kontuzję. Jak ćwiczyć? Systematycznie, wytrwale, zawsze pod okiem profesjonalisty. Skupić się przede wszystkim na treningu interwałowym, ale także bieganiu czy krótkich treningach o lekkim stopniu. Tylko odpowiednia kombinacja ćwiczeń pozwoli cieszyć się sezonem.

 

2. Dieta

Bardzo ważna jest także dieta. Nie pozostaje w tyle za ćwiczeniami i tylko odpowiednio zbilansowana, bogata w źródła witamin i minerałów wzmocni organizm, doda mi siły i energii. Co więcej uchroni miłośników sportów zimowych przed infekcjami i przeziębieniami, pozytywnie wpływając na ich odporność.

 

3. Sprzęt

Bardzo ważny element, bez którego właściwie niemożliwy jest wyjazd. Kupując jednak narty, deskę czy kask należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim sprzęt musimy być odpowiednio dopasowany do wzrostu osoby, która będzie go używała albo do wymiarów jej głowy. Nie może być za duży „kupiony na zaś”, ani za mały. Użytkowanie nieodpowiednio dobranego sprzętu może skutkować ogromnym niebezpieczeństwem. Kolejne kwestia to jakość wykonania, certyfikaty bezpieczeństwa oraz umiejętność użytkowania. Warto zapamiętać! Nie wpinaj pierwszy raz z w swoim życiu nart już na stoku, dla własnego dobra, poćwicz w domu. I ostatnia bardzo ważna kwestia! Jeśli masz wątpliwości co do wyboru sprzętu poproś o pomoc sprzedawcę – to może uratować twoje zdrowie albo życia.

 

4. Moda

Nie jest bez znaczenia. Kolory, fasony i dodatki z pewnością są ważnym elementem stokowego szaleństwa. Im bardziej wielobarwne tym lepiej. Nie ma co ukrywać, że wypad w góry jest jak wyjazd do stolicy mody, Mediolanu i jest to wspaniałe, bo pokazuje przede wszystkim radość z zimy oraz humorystyczne podejście do zabawy na śniegu. Szczególnie interesujące są czapki, które znaleźć można na prezenty.pl. Ciepłe, a przy tym zabawne i bardzo oryginalne nakrycia głowy to nie tylko ochrona przez zimnem, ale także gwarancja doskonałej zabawy przez cały sezon.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525