airmaxcover

Skąd moda na AirMaxy?

by • 04/05/2014 • Moda, TrendyComments (0)2921

 

Dlaczego Air Maxy stały się ostatnio takie popularne i modne? W czy tkwi ich fenomen? Czy to buty do biegania, czy lans w czystej postaci? Dowiedzmy się więcej na temat najbardziej rozchwytywanych butów tego roku.

 

Firma Nike zaczęła produkcję Air Maxów w roku 1987. Początkowo zaprojektowano je jako buty do biegania, z czasem jednak stały się obuwiem codziennego użytku tworzonym dla mas. Modę na te słynne buty zapoczątkowały – nie kto inny, jak – amerykańskie gwiazdy. Nie rozstają się z nimi: Eminem, Kanye West, Nelly, czyli przedstawiciele subkultury hiphopowej. Jak wiadomo gwiazdy są żywą i najważniejszą reklamą dla producentów. Nie trzeba ich długo namawiać do promowania ubrań lub butów. Dzięki nim sprzedaż rośnie w mgnieniu oka.

Buty mają chronić stawy oraz ścięgna przed uszkodzeniami. Podeszwa buta ma zapewnić dobrą przyczepność, która nie powoduje dużej ścieralności materiału. System Air Max (od którego wzięła się nazwa modelu) posiada elementy w zapewniające amortyzację i zazwyczaj absorbujące energię, która powstała podczas uderzeń stopy o grunt.

Istnieje przekonanie, że im coś jest droższe, tym jest lepsze. Nie zawsze jest to prawda, gdyż producenci coraz częściej chcą jak najbardziej „wytanić” swój produkt nie obniżając ceny dla klienta. Niższa jakość, ta sama cena. Air Maxy nie należą do tanich butów. Ich cena waha się od 300 do prawie 700 złotych. Co w takim razie przekonuje klienta do ich kupna?

 

– Lekka, ale solidna konstrukcja

– Wygoda

– Oryginalny design

 

airmaxfoto

  

Powyższe informacje z pewnością zachęcają sportowca do wypróbowania modelu Air Max, ale czy młodym ludziom chodzi o ochronę stawów i nóg czy tylko o to, aby być modnym? Na ulicach coraz więcej osób nosi Air Maxy, a wśród młodzieży słychać zdanie: „muszę je mieć”. Rodzice ulegają namowom swoich dzieci, które nie chcą być gorsze od rówieśników i kupują im drogie obuwie. Często zdarza się, iż kogoś nie stać jest na tak drogie buty, ale i na to znajdzie się sposób. Na serwisach aukcyjnych, aż roi się od podróbek Air Maxów.

Sprzedawane są one po zaniżonych cenach i jest to alternatywa dla osób nie posiadających wystarczającej kwoty na zakup butów. Przykre jest to, że za wszelką cenę chce się pokazać, że nie jest się gorszym, że „mnie tez stać na Air Maxy”. Młodzież nie chce czuć się wyalienowana, chce być ważna, pewna siebie i modna. Kto nosi modne ciuchy, wart jest czyjejś uwagi.  Należy jednak pamiętać o tym, że podróbki nie mają takich samych właściwości co oryginały i że moda na Air Maxy teraz jest, a za kilka miesięcy może się skończyć.

Można powiedzieć, iż te modne i drogie buty stały się już legendą z tą różnicą, że kiedyś kupowane były z powodu wygody, a dziś przeważa czynnik estetyczny i prestiżowy.

 

W. Dziuba

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525