slub zima

Ślub zimą może być jak z bajki – Plusy i minusy

by • 22/12/2019 • ŚlubComments (0)5948

 

Biały puch na chodnikach, w powietrzu niezwykłe płatki śniegu, na zewnątrz mróz i chłód, ale w waszych sercach, w najważniejszym dniu Waszego życia, radość i szczęście. Czy kiedykolwiek marzyłyście o ślubie rodem z bajki? Czemu by nie zainspirować się śnieżnym doświadczeniem z „Krainy Lodu” i nie zorganizować swojego weselnego przyjęcia w towarzystwie zimowych pejzaży? Wesela mogą być piękne, bez względu na porę roku i pogodę. Ślub w Boże Narodzenie – brzmi całkiem nieźle! Jakie zalety i wady posiada ślub zimą?

 

+ BIAŁE ŚWIĘTA – PODWÓJNA OKAZJA DO ŚWIĘTOWANIA

Zima jest piękną, cudowną, bardzo klimatyczną i niepowtarzalną porą roku. Świąteczno-zimowe wesele to wspaniała perspektywa. Wyobraźcie sobie, jak pięknie będzie się prezentować wasza wymarzona, biała suknia ślubna? Mamy to szczęście, że mieszkamy w Polsce i w górskich krainach w okolicach grudnia i stycznia mamy raczej stuprocentową pewność, że krajobraz zyska na uroku dzięki płatkom białego puchu. Co ciekawe, jeśli zdecydujecie się na urządzenie ceremonii zaślubin właśnie w święta Bożego Narodzenia, to cała scenograficzna aura: choinek, lampek i innych świątecznych gadżetów będzie się z całym przyjęciem świetnie komponować. Grudniowe święta należą do tych radosnych i rodzinnych – to idealna pora na spotkanie się całej rodziny, a na dodatek pojawia się jeszcze kolejna okazja do świętowania.

 

+ ZIMOWA MAGIA

Jeśli jesteś zapaloną narciarką lub snowboardzistką, to tym bardziej powinnaś zdecydować się na zimowy ślub ze swoim partnerem. Nie dość, że sakramentalne „tak” wypowiesz w towarzystwie swoich ulubionych gór, to jeszcze wspólnie z rodziną będziecie mogli zrobić dłuższy urlop i pobyć ze sobą, zbliżyć się do siebie, np. wybierając się w kolejnych dniach na zimowe, leśne spacery czy na sportową formę aktywności na stok. Zimowa magia oczaruje nie tylko Was, ale i waszych gości. Czy w waszej rodzinie odbywała się ceremonia zaślubin… zimą, w górach? Zapewne nie! Bądźcie pierwsi i urządźcie przyjęcie, jakiego jeszcze wasz mały rodzinny świat nie widział!

 

+ NIŻSZE CENY

Kolejnym plusem urządzenia przyjęcia weselnego zimą wiąże się z przyjemnymi wiadomościami z dziedziny finansów. Boże Narodzenie, początek roku kalendarzowego nie cieszy się dużą popularnością wśród par, które jednak wolą stereotypowy, tradycyjny ślub, najlepiej wiosną lub latem. Mniejsze zainteresowanie wywołuje również inne stawki cenowe, które mogą działać na Waszą korzyść. Nie dość, że urządzicie wspaniałe wesele, to jeszcze zaoszczędzicie na wymarzoną podróż poślubną! Ślub zimą to pewna oszczędność! Jak widać, to kolejny powód przemawiający na tak!

 

+ DO ŚLUBU DOROŻKĄ…

Koniec ze sztampowymi pomysłami! Koniec z przejażdżką do kościoła zwykłym samochodem. Co powiecie na weselny kulig? Państwo Młodzi mogą dojechać do miejsca zaślubin zaprzęgiem konnym, dorożką – pomysłów jest wiele! Im kreatywniej, tym lepiej! To będzie prawdziwy, bajkowy ślub, którego będą Ci zazdrościć wszystkie koleżanki.

 

+ DEKORACJE Z GŁOWY

Kwestia przystrojenia sali, symbolicznych dekoracji będzie banalnie prosta! Skoro tematem przewodnim jest zima, to wybór jest naprawdę szeroki. Na waszej sali weselnej mogą pojawić się zarówno bałwanki, pierniki, aniołki, ale także dekoracje przypominające święta Bożego Narodzenia tj. choinki, lampki, łańcuchy. Sami zdecydujecie, czy chcecie podążać w bardziej zabawną stronę czy może marzy Wam się elegancki i wyrafinowany ślub. Specjaliści od wystroju wnętrz z pewnością będą służyć Wam pomocą. Sale weselne organizujące przyjęcia w okresie zimowym również będą mieli bogatą ofertę zdobień i dekoracji, które na pewno przypadną Wam do gustu. To może być jedno z bardziej nastrojowych i klimatycznych przyjęć ever!

 

+ ŚWIĄTECZNE MENU

Jeśli zdecydujecie się na ślub w dni Bożego Narodzenia, to istnieje naprawdę ciekawy i zabawny pomysł, który na pewno spodoba się w szczególności starszej części zaproszonych gości. Skoro święta przenoszą się na salę weselną i wszyscy świętujecie Wasz dzień wyznania sobie miłości do końca życia, czemu by nie wcielić w życie Wigilijnego menu? Niech każdy poczuje się jak w domu! Niech ulubione świąteczne przysmaki królują na stołach! Obie rodziny mogą podzielić się pomysłami menu – razem ustalcie, które z dań oczaruje przybyłych gości. Niech to będzie symboliczny wieczór połączony ze świątecznym obiadem/kolacją. Ukochane pierogi z kapustą i grzybami, karp, grzybowa w świątecznej atmosferze – super sprawa! Skoro wesele odbywa się podczas najchłodniejszej pory roku, może warto wzbogacić menu o, np. grzane wino. Iście gorąca atmosfera gwarantowana!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz