slucprys

Jaką słuchawkę prysznicową wybrać?

by • 07/09/2017 • DomComments (0)797

 

Słuchawka prysznicowa jest na pozór niewyróżniającym się elementem wyposażenia łazienki, ale wybór odpowiedniej przesądzi o komforcie brania kąpieli lub prysznica każdego dnia. Na jaki model warto się zdecydować i na co zwracać uwagę podczas wyboru słuchawki prysznicowej?

 

Słuchawka prysznicowa jako element wyposażenia każdej łazienki

Nawet jeśli pomieszczenie kąpielowe pozbawione jest obecności kabiny prysznicowej kosztem wygodnej w użyciu wanny, słuchawka prysznicowa znajdzie swoje miejsce w każdym z wariantów wyposażenia. Jeśli w łazience zdecydowaliśmy się umieścić wannę, używając słuchawki prysznicowej mamy namiastkę natrysku. Płynące z niej strumienie wody, zwłaszcza w intensywny sposób, nie tylko przyjemnie masują naszą skórę, ale ułatwiają również utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu wanny.

 

Wygląd słuchawki dopasowany do stylu łazienki

Armatura łazienkowa, której słuchawka prysznicowa jest jednym z elementów, ma za zadanie nie tylko umożliwić mieszkańcom komfortowe korzystanie z kąpieli każdego dnia. Równie ważnym aspektem jest zachowanie walorów estetycznych i dekoracyjnych. Wydłużone kształty wylewek i opływowe kształty kurków w aranżacji nowoczesnej w przypadku stylistyki nawiązującej do klasyki i przeszłości prezentują się zupełnie inaczej. Są celowo postarzane względem kształtów, a kolor wykończenia wyraźnie kojarzy się ze stosowanymi niegdyś materiałami wykonania, czego przykładem jest miedź czy – w wystawnym wydaniu – imitacja złota.

 

jaka-sluchawke-prysznicowa-wybrac-1

 

Zgodnie z powyższym słuchawka prysznicowa może prezentować się niczym z modernistycznej łazienki z ubiegłego wieku, przybierając wyszukany, oryginalny kształt, lub też być dopasowana do aranżacji nowoczesnej.

 

Tajna broń słuchawki prysznicowej – różne rodzaje strumienia wody

Nawet stylizowany na przedwojenny wygląd słuchawki prysznicowej nie oznacza, że jej jedyną zaletą jest starodawny wygląd. Ukryte w słuchawce pokrętło lub przycisk modyfikują wielkość i intensywność strumienia wody, jaki wydostaje się pod ciśnieniem. Szczególnie rozbudowane w tym względzie urządzenia oferują wiele możliwości zmian strugi wody, spośród których na szczególną uwagę zasługują dwie, znacznie zwiększające komfort codziennej kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Pierwsza z nich jest nawiązaniem do deszczownicy, która generuje delikatny i nieintensywny opad pojedynczych kropel wody, druga – do wanny lub kabiny prysznicowej wyposażonej w opcję hydromasażu.

 

jaka-sluchawke-prysznicowa-wybrac-3

Na co zwracać uwagę podczas wyboru słuchawki prysznicowej?

Woda transportowana w słuchawce przez wąskie kanaliki pozostawia kamienny osad, który – pozostawiony przez dłuższy czas i nieusuwany – zapycha je. Efektem tego jest konieczność przeprowadzenia gruntownego odkamienienia, jednak czynność ta nie zawsze przywraca pełną sprawność użytkowanemu sprzętowi. Tymczasem niektóre ze słuchawek oferowanych obecnie wyposażone są w system anti-calc uniemożliwiający osadom kamiennym pozostawanie na powierzchni i wewnątrz słuchawki. Inne modele przy zakończeniach kanalików stosują elastyczną gumę, na tyle plastyczną, że kamienne pozostałości nie mogą przytwierdzić się do tego typu powłoki na stałe i z łatwością można je usunąć podczas codziennych czynności porządkowych w okolicach wanny lub kabiny prysznicowej.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525