zegareksportcover

Sportowo znaczy modnie

by • 09/06/2014 • Moda, TrendyComments (0)1451

 

Jeszcze kilka lat temu osoby odziane w szary dres i adidasy mogły powodować w nas odruch przechodzenia na drugą stronę ulicy lub kurczowego przyciskania do siebie torby czy plecaka. Dziś jednak styl sportowy to domena nie tylko dresów spod bloku, ale także ludzi młodych i trzymających rękę na modowym pulsie. 

Wszystko to za sprawą Alexandra Wanga, który podbił świat high-fashion swoim nietuzinkowym podejściem do tematu odzieży sportowej. Dzięki niemu typowo dresowe materiały zaczęły być stosowane nie tylko przy szyciu bluz czy spodni, ale także sukienek i spódnic, w których z powodzeniem można wybrać się na imprezę w klubie. Trend został później podłapany przez sieciówki, przez co moda ta trafiła na ulice większych miast.

Coraz więcej widzimy też wokół siebie ludzi chodzących w obuwiu sportowym. Prym w tej kategorii wiodą oczywiście kultowe już Air Maxy, których posiadaczami są zarówno największe gwiazdy, jak i nawet bardziej świadome modowo gimnazjalistki.

Rozprzestrzeniający się trend w modzie ma oczywiście odzwierciedlenie w wielu innych dziedzinach życia. Warto zwrócić uwagę chociażby na stale przybierające na sile zainteresowanie sportem, a szczególnie joggingiem. Wagę tego zjawiska obrazuje ilość ściągnięć aplikacji mobilnych służących monitorowaniu osiągnięć biegacza – szacuje się, że z najpopularniejszej z nich korzysta już ponad milion Polaków. Coraz więcej osób bierze do siebie również rady dietetyków i odrzuca fast-foody na rzecz wartościowych i zbilansowanych posiłków. Niezobowiązujący i wygodny strój ma więc stać się poniekąd symbolem zdrowego stylu życia.

 

Jak zacząć nosić się na sportowo?

Choć omawiany styl cechuje pewna doza nonszalancji, pamiętajmy, że łatwo z nią przesadzić. Zadbajmy więc o to, aby nasze „sportowe” ubrania były dobrze wyprasowane i nierozciągnięte – w innym razie zamiast modnego looku, otrzymamy „look” pana spod budki z piwem.

Musimy też pamiętać, że styl sportowy – choć niewątpliwie jest bardzo modny – nie pasuje do każdej możliwej okazji. Nie każdy pracodawca ucieszy się na widok podwładnego od stóp do głów ubranego w szare dresy, nie każdy wykładowca podejdzie bez uprzedzeń do osoby, która na zaliczenie ważnego przedmiotu założyła legginsy do jogi.

Dobrym pomysłem będzie więc nie tyle tworzenie jednolitego stylistycznie „total looku”, co przemycanie sportowych akcentów w swoich codziennych ubiorach. Bardzo modne jest obecnie m.in. łączenie butów do biegania z bardziej formalnym strojem. Warto też zainwestować w sukienkę o klasycznym kroju, ale wykonaną z miękkiego, dresowego materiału. 

Nieocenioną pomoc w stworzeniu takiej stylizacji będą stanowić wszelkiego rodzaju dodatki. Wśród nich warto wymienić chociażby specjalne zegarki sportowe czy typu smartwatch. Nie dość, że wyglądają bardzo nowocześnie, to jeszcze pomagają w mierzeniu sportowych osiągnięć.  

 

zegarki

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525