loki

Świetne sposoby na suche i zniszczone włosy!

by • 06/02/2020 • Na czasie, Uroda, WłosyComments (0)5806

 

Suche i zniszczone to poważny kłopot wielu kobiet. Kiedy włosy tracą dawny blask, nasze poczucie wartości zaczyna sięgać dna. Uszkodzona struktura włosów nie pozwala im na ponowny ich rozwój. Jak przywrócić im dawne piękno? Zobaczcie nasze niezawodne sposoby na suche i zniszczone włosy!

 

Problem suchych i zniszczonych włosów jest zwykle konsekwencją nieodpowiednich przyzwyczajeń w kwestii pielęgnacji czy stylizacji włosów. Te niewłaściwe czynności zakłócają naturalną strukturę włosów, przez mogą one łatwiej ulec zniszczeniu. Nadmiernie intensywne szczotkowanie, nadmierne stosowanie prostownic, lokówek i innych narzędzi do włosów są bezpośrednio odpowiedzialne za złą kondycję włosów. Innymi przyczynami, przez które nasze włosy tracą dawne piękno, mogą być także wszelkie czynniki środowiskowe: zbyt częste przebywanie na słońcu, różnice temperatur, zmiana klimatu, woda morska czy chlorowana woda w basenach. Suchość i utrata dobrej kondycji włosów to zwykle kompilacja wielu różnych czynników. Każda koloryzacja, rozjaśnianie włosów czy trwała ondulacja może być przyczyną łamliwości i suchości włosów. Czy istnieją jakieś sposoby na naprawdę struktury włosów? Co robić, żeby znów cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami?

 

Pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek! To taki zabieg pomoże ci poprawić wygląd twoich włosów. Wizyta u fryzjera powinna się odbywać mniej więcej co 2 miesiące. Każdorazowe podcinanie ich regeneruje budowę włosa, dzięki czemu szybciej odrosną ci te zdrowsze i atrakcyjniejsze.

 

Nie myj włosów w zbyt ciepłej wodzie. Zbyt wysoka temperatura osłabia strukturę włosów i pozbawia je naturalnych, zdrowotnych substancji. Im chłodniejszą kąpiel zaserwujesz swoim włosom, tym bardziej będą ci one wdzięczne.

 

Nie wycieraj mocno włosów ręcznikiem po ich umyciu. Lepiej od razu zawinąć je w turban i dać im chwilę wytchnienia przed samoistnym wyschnięciem. Każde gwałtowne pocieranie włosów o ręcznik spowoduje, że ulegną niezdrowemu przesuszeniu i napuszeniu.

 

Opłucz włosy zimną wodą na koniec procesu ich mycia. Pozwolisz im wtedy nabrać blasku i pobudzisz cebulki włosów do działania.

 

Dbaj o odpowiednie narzędzia do szczotkowania. Wybieraj te z delikatnym włosiem lub grzebienie z szerokim rozstawieniem zębów, aby delikatnie rozczesać swoje włosy po umyciu. Nie nadwyrężaj ich, używając byle jakich przyrządów. Naprawdę warto zainwestować w dobry sprzęt, który pomoże ci przywrócić dawną równowagę twoim włosom.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525