zawod3

Sposoby na wakacyjnego kaca

by • 20/06/2015 • Na czasie, ZdrowieComments (0)1926

 

Najlepsza metoda na kaca to… uniknięcie kaca. Co zrobić, gdy jednak nas odwiedzi? Ból głowy, mdłości, nadmierna wrażliwość na światło i hałas. To on! Jak sobie z nim radzić i co najważniejsze, jak go pokonać? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

 

Sok pomidorowy albo sok z kiszonej kapusty – te soki zneutralizują nadmiar kwasów, dostarczając tym samym mnóstwo składników odżywczych naszemu organizmowi.

 

Kwaśne mleko, kefir, jogurt – te 3 produkty mają podobne właściwości do soków wspomnianych wyżej; pijcie i jedzcie bez ograniczeń!

 

Banany – może Wam się to wydać śmieszne, ale tak! Banan może Wam pomóc, ponieważ jest źródłem witaminy potasu, którego niestety nasz organizm pod wpływem alkoholu się pozbywa.

 

Szpinak – każdy liść szpinaku jest pełny składników odżywczych i witamin, w tym kwasu foliowego, siarki i witaminy C. To te witaminy są niezbędne w walce z kacem! Spróbuj!

 

Kawa – to ona może uratować Was od pulsującego bólu głowy!

 

Węglowodany – śniadanie w takim stanie kojarzy nam się z karą i pokutą, ale powinno być one pożywne i kaloryczne; jajecznica jak najbardziej wskazana, wszelkie węglowodany typu miód, ciepła herbata z cukrem również pomogą Waszemu organizmowi na kacu

 

Zupa – rosół, żurek i barszcz czerwony – zupowe trio uratuje Was najbardziej! Owszem, może do przyjaznych nie będzie należeć stanie bolącą głową w kuchni przy garnkach, ale te zupy naprawdę mogą was uratować. Może warto zadbać o garnek zupy jeszcze przed imprezą?

 

Spacer, wysiłek fizyczny – nie każdy ma na tyle odwagi, siły i energii, aby wyjść z domu i przejechać się rowerem albo wyjść pobiegać. Każdy wysiłek jednak wzmaga pozbycie się wszelkich składników odpowiedzialnych za twój obecny stan. Dotlenienie to klucz do sukcesu!

 

Środki przeciwbólowe –  aspiryna, ibuprofen na pewno uśmierzą ból głowy, który jest nie do zniesienia. Staraj się jednak nie korzystać zbyt często z ich pomocy, ponieważ wtedy Twój organizm przyzwyczai się do jego działania i będzie mniej skuteczny. 

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3