zabbinat

Sprzęt w gabinecie kosmetycznym – czy to rzeczywiście takie ważne?

by • 29/01/2019 • UrodaComments (0)159

 

Zabiegi wykonywane w salonach i gabinetach kosmetycznych to bardzo często zabiegi wymagające uwagi, wiedzy i dokładności. Nie ulega wątpliwości, że prowadząc salon, należy postawić na dobrze wykwalifikowany personel, jednak bez wysokiej jakości sprzętu i wyposażenia żaden zabieg nie zostanie przeprowadzony we właściwy sposób.

 

Odpowiednie wyposażenie jest niezbędne nawet w gabinecie, w którym nie przeprowadza się zaawansowanych zabiegów z użyciem różnego rodzaju urządzeń. Manicure, pedicure czy henna brwi i rzęs wymagają nie tylko umiejętności kosmetyczki, ale i niezbędnego sprzętu. Warto zadbać, by był on wysokiej jakości, co zwiększy komfort klientów, a także zapewni im bezpieczeństwo.

 

Dlaczego tak ważny jest odpowiednio dobrej jakości sprzęt?

Gabinety kosmetyczne to miejsca, w których klienci powierzają się opiece pracowników, licząc na satysfakcjonujące efekty. W przypadku zwykłych, mniej wymagających zabiegów, wyposażenie salonu ma znaczenie głównie w kwestii komfortu klientów oraz pracy obsługi. Jednak w przypadku, gdy gabinet oferuje sprzętowe zabiegi, na przykład z wykorzystaniem lasera, należy dołożyć starań, aby urządzenia stosowane podczas pracy spełniały wszystkie niezbędne normy. Dlaczego to takie ważne?

Bezpieczeństwo to podstawa. Nie ma co do tego wątpliwości – i o tę kwestię trzeba zadbać szczególnie, prowadząc swój salon. Urządzenia tanie często pozbawione są niezbędnych certyfikatów, a to może nieść ze sobą ryzyko. W najlepszym razie zabieg wykonany z wykorzystaniem takiego urządzenia może nie przynieść oczekiwanych efektów, jednak w najgorszym – doprowadzić do wypadku. Tego zdecydowanie chcemy uniknąć.

Otwierając salon, warto w pierwszej kolejności wyposażyć go w mniejszą liczbę urządzeń lepszej jakości. Dzięki temu łatwo będzie uniknąć problemów, a klienci zadowoleni z efektów przyjdą na kolejne zabiegi i być może skorzystają z innych oferowanych przez gabinet usług. Trzeba również zadbać o pozostałe wyposażenie, takie jak fotele do zabiegów, lampy czy przyborniki.

 

Skąd brać sprzęt?

Urządzając gabinet, warto wziąć pod uwagę firmy oferujące profesjonalny sprzęt przeznaczony specjalnie dla salonów kosmetycznych. Wysoką jakość usług oferuje firma BiNatural, która jest również jedynym w Polsce dystrybutorem urządzenia Bloomea, pozwalającego na osiągnięcie efektu bezinwazyjnego liftingu.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525