fryzuryszalone

STOP rozdwojonym końcówkom!

by • 15/08/2014 • Uroda, WłosyComments (0)2106

 

Rozdwojonych końcówek niełatwo jest się pozbyć. Piękne i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Suszarka, lokówka, prostownica, koloryzacja to główne przyczyny rozdwajania się końcówek. Zobacz, czy można się ich pozbyć raz na zawsze i poznaj metody walki o zdrowe włosy!

 

Rozmawiasz często z koleżankami o rozdwajaniu włosów? Zazdrościsz innym idealnych końcówek? Jak one to robią? Po pierwsze rozdwojone włosy można wzmacniać, nawilżać, stosować zabiegi ochronne, ograniczyć stosowanie ondulacji, lokówek, prostownic, suszarek, itp. Nie ma jednak magicznego środka, który jak za sprawą czarodziejskiej różdżki przywróci włosom witalność i usunie rozdwojenie na końcu. Najważniejsze jest skracanie końcówek! Według stylistów włosy należy delikatnie skracać co trzy tygodnie! Tylko wtedy można będzie cieszyć się lśniącymi, dobrze odżywionymi i niezdegradowanymi końcówkami.

 

Nie łudź się, że odżywka, balsam czy maska sklei rozdwojony włos! Kosmetyki mogą pomóc tylko doraźnie. Skuteczne jest na przykład serum do końcówek. Przez jakiś czas zniszczone końce są po prostu mniej widoczne dzięki tłustemu i nawilżającemu środkowi. Strzyżenie musi być profesjonalne, z użyciem odpowiedniego rodzaju nożyczek. Nożyczki z ząbkami są zabójstwem dla końcówek włosów. Źle przeprowadzona koloryzacja również je niszczy. Nawet długość włosów ma pośredni wpływ na to, jak szybko włos zostanie rozdwojony. Długość do ramion nie jest w tym przypadku wskazana. Także długie, rozpuszczone włosy ocierając się o ubrania, łamią się. Bardzo częste mycie włosów, niewłaściwe rozczesywanie i suszenie ręcznikiem, używanie niskiej jakości szamponów, niestosowanie odżywek to kolejne przyczyny szybkiego rozdwajania. Także ścisłe związywanie gumką osłabia włos u nasady. Podczas opalania zakładaj kapelusz. Na co dzień również chroń włosy przed nadmiernym promieniowaniem. Czas powiedzieć STOP rozdwojonym końcówkom!

 

Domowe sposoby na zniszczone końcówki

Oczywiście możesz wspomóc swoje włosy i stosować pewne zabiegi, używając jednocześnie odpowiednich środków, które znacząco spowolnią proces rozdwajania. Zobacz, jakie to proste!

 

Krok 1

Wybierz dobrej jakości odżywkę ze spłukiwaniem i nałóż jej największą ilość na końcówki. Spłukując włosy, używaj chłodnej wody. W ten sposób nastąpi zamknięcie struktury włosa – będzie bardziej odporny na degradujące zmiany.

 

Krok 2

Włosy susz ręcznikiem delikatnie, nie pocieraj ich zbytnio – to dla nich zabójstwo i kilkukrotne przyspieszenie procesu rozdwojenia! Nałóż drugą odżywkę, tym razem bez spłukiwania – delikatnie wklep ją palcami.

 

Krok 3

Rozczesz włosy powoli, delikatnie, pasmo po pasmie. Użyj grzebienia o rzadkich zębach. Wykorzystuj szczotki tylko z naturalnego włosia oraz drewnianego grzebienia. Po umyciu włosy wymagają szczególnej ochrony.

 

Krok 4

Jeśli suszysz włosy suszarką, nie stosuj zbyt wysokiej temperatury! Użyj na końcu suszenia pasma zimnego strumienia – to bardzo ważne!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525