stylskand

Styl skandynawski: panele, biel, przestrzeń

by • 01/03/2018 • DomComments (0)676

 

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim cechuje prostota, funkcjonalność i wygoda. Białe przestrzenie to świetne antidotum na brak słońca i nieprzyjemną aurę na zewnątrz. Sterylność ścian przełamują tu dodatki: drewniane panele podłogowe, przyjemne w dotyku tkaniny i delikatne akcenty kolorystyczne.

 

Panele podłogowe w skandynawskim wnętrzu

Dużą rolę w stylu skandynawskim odgrywa podłoga. Najczęściej jest drewniana, pozostawiona w naturalnym odcieniu lub pomalowana na biało. Taka posadzka będzie idealnie korespondować z jasnymi ścianami. Warto postawić na panele podłogowe, których odcień można dobrać dokładnie do pozostałych elementów aranżacji wnętrza.

Barwy ciepłego brązu optycznie powiększą i ocieplą pomieszczenie. Dodatkowo, panele podłogowe są też łatwe w utrzymaniu, a ich rodzaj można dobrać do charakteru pomieszczenia. Ich szeroki wybór oferuje producent paneli, Komfort: http://www.komfort.pl/pl/Panele-Podłogowe/c/pp .

 

Jak komponować kolory?

Podstawową barwą we wnętrzach stylizowanych na skandynawskie jest oczywiście biel. Białe są nie tylko ściany, ale też meble, panele podłogowe czy dodatki. Dzięki temu pomieszczenia wydają się o wiele jaśniejsze i bardziej przestronne. Zastosowanie takiej prostoty kolorystycznej sprawia, że nawet jeśli postawimy na wiele akcesoriów, nie przytłoczą one wnętrza. Co więcej, będą stanowić świetną bazę dla mocnych akcentów w postaci czarnych lub nawet czerwonych zasłon, narzut czy naczyń.

Biel w domu w stylu skandynawskim lubi się też z naturalnymi materiałami, które pomagają ocieplić wnętrze. W minimalistycznych pomieszczeniach rządzi przede wszystkim drewno. Drewniane mogą być szafy, komody, stoły i krzesła.  Często wykorzystuje się jasną olchę, buk i sosnę, których powierzchnię najlepiej zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, dzięki czemu meble zachowają naturalne sęki i słoje. Wybrane fragmenty można też pokryć białą farbą, żeby uzyskać kontrastowy efekt.

 

Meble w stylu skandynawskim

Skandynawowie od zawsze cenili minimalizm. Do teraz idealnie odwzorowują to ich mieszkania: proste, przestrzenne, bez zbędnych dodatków. To zamiłowanie do prostoty można zauważyć też obserwując meble w stylu skandynawskim. Powinny być przede wszystkim praktyczne, łatwe do przenoszenia i estetyczne. Dlatego tak popularne są wszelkie meble modułowe, które można swobodnie przestawiać i tworzyć z nich dowolne zestawy.

Jednym z najważniejszych elementów w skandynawskiej aranżacji są krzesła w stylu scandi. Te kultowe modele są jednymi z nielicznych elementów wymykających się skandynawskiej prostocie. Najczęściej mają wyszukane kształty i mocne kolory, które dominują we wnętrzu. Przeważnie zestawiane są z prostym, drewnianym stołem.

Sofy i łóżka w stylu skandynawskim mają być nie tylko minimalistyczne, ale przede wszystkim wygodne. Nie ma tu mowy o wyszukanym designie kosztem komfortu. Kanapy najczęściej są pokryte naturalnymi tekstyliami, popularny jest też dodatek dużych, wygodnych poduszek w odcieniach bieli, beżu i szarości. Sofy i łóżka często wyposażone są też w funkcjonalne rozwiązania: są rozkładane, mają wysuwane podnóżki i regulowane oparcia.

 

Oszczędne dekoracje

Białe ściany i drewniane panele podłogowe to świetna baza dla dodatków w stylu skandynawskim. Wnętrza w takich aranżacjach ujmują prostotą, a surowość mają ocieplić właśnie akcesoria. Świetnie sprawdzą się plakaty i ilustracje, które, jeśli są utrzymane w tej samej kolorystyce, mogą pokrywać nawet całą ścianę. Pomieszczenia będą też bardziej przytulne, jeśli wypełnimy je roślinami. Możemy włożyć je do plecionych koszy czy minimalistycznych, ceramicznych donic. Przytulny klimat uzyskamy również dzięki prostym lampom ze szklanymi lub metalowymi abażurami i naturalnym świecom.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525