london-clock-1922-urban-luxe-carbon-24398-ls1

Jaki kształt ma czas? Tykające cacko, czyli stylowy zegar ścienny w Twoim domu

by • 24/04/2018 • DomComments (0)608

 

Życie bez zegara jest praktycznie niemożliwe. Chociaż czasu nie można zatrzymać, trzeba go jednak kontrolować. W każdym domu znajdzie się co najmniej jeden zegar ścienny, który dokładnie odmierza czas, pomagając domownikom dobrze go wykorzystać.

 

Rodzaje zegarów ściennych

W zależności od mechanizmu napędzania zegary można ogólnie podzielić na mechaniczne (wahadłowe i balansowe), elektroniczne, kwarcowe oraz atomowe, pulsarowe i binarne, które są niezwykle precyzyjne, ale praktycznie nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Zegary mechaniczne wykorzystują do ruchu wskazówek energię potencjalną ciężkości – ciężarka, sprężystości – sprężyny lub elektryczną, pochodzącą z baterii. Zegary elektroniczne wyświetlają czas w sposób cyfrowy, za pomocą wyświetlacza. Zasilane są prądem z sieci i pokazują godzinę w 24-godzinnym formacie. Niektóre z nich posiadają mechanizm automatycznego ustawiania czasu, poprzez synchronizację z sygnałem radiowym, który przekazuje czas z zegara atomowego. Dzięki temu mogą również samoczynnie przestawiać się na czas letni i zimowy. Zegary kwarcowe zasilane są z baterii. Do odmierzania czasu wykorzystują kryształ kwarcu drgający pod wpływem impulsów elektrycznych ze ściśle określoną częstotliwością.

 

1112a

 

Czy zegar może być ozdobą?

Jeśli posiadany zegar jest efektowny i dobrze dopasowany do stylu wnętrza, oprócz roli użytkowej pełni również funkcję dekoracyjną. Zegary w drewnianej ramie lub wykonane w całości z drewna świetnie komponują się z obrazami, zdjęciami, czy plakatami, oprawionymi w podobne, ładne ramy. Drewno jest ponadczasowym materiałem zdobniczym i pasuje do większości wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Zegary szklane dobrze pasują do eleganckich, nowoczesnych wnętrz typu salon, biuro, czy sala konferencyjna. Mogą być przezroczyste, zmatowione lub kolorowe. Zegary metalowe – matowe lub błyszczące, mogą być w kolorze srebra, złota lub miedzi i bardzo ładnie prezentują się w pomieszczeniach loftowych i wnętrzach o surowym wystroju. Wyglądają ekskluzywnie i niezwykle elegancko.

 

1105

 

Style zegarów

Producenci prześcigają się w przeróżnych formach i stylach, aby zadowolić każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta. Projektują zegary w stylu retro, vintage, czy skandynawskim. Nowoczesne zegary – proste, minimalistyczne w formie, lub o oryginalnym kształcie i kolorze, zaskakujące nieraz brakiem cyfr, przeznaczone są do zdobienia ścian w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, biurach i hotelach. Takie modele znajdziemy w ofercie marki London Clock since 1922 w sklepie Fabryka Form. Klasyczne, eleganckie zegary w naturalnych kolorach i o klasycznych kształtach cieszą się jednak nie mniejszym powodzeniem. Dobrze prezentują się zarówno w klasycznych, tradycyjnych wnętrzach, jak i industrialnych czy loftowych.

 

Podczas wyboru odpowiedniego zegara należy kierować się nie tylko jego funkcjonalnością, ale przede wszystkim traktować go jako element ozdobny, budujący charakter wnętrza i nadający mu określony klimat.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525