Stymulacja prostaty – odpowiadamy na 5 pytań!

by • 03/07/2019 • Związki & SeksComments (0)1181

 

Masaż to ciekawy sposób na grę wstępną. Pomaga rozluźnić ciało i wyciszyć umysł, co w dzisiejszych zabieganych czasach ma ogromny wpływ na przyjemność płynącą ze stosunku. Masować możemy plecy, kark czy stopy, ale też… prostatę. Czym jest masaż prostaty? Czy masowanie prostaty pełni takie same funkcje, co masaż pozostałych partii ciała? Jaki ma wpływ na zdrowie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania o masaż gruczołu krokowego i dowiedz się, jak wykonać samemu masaż prostaty!

 

Na czym polega stymulacja prostaty?

Stymulacja prostaty (inaczej masaż stercza) to masaż męskiego gruczołu prostaty. Gdzie jest prostata? Znajduje się pod pęcherzem moczowym, a jej tylna część przylega do odbytnicy. Prostata ma rozmiary porównywalne do kasztana. Gruczoł ten odpowiedzialny jest za produkcję nasienia. Wraz z wiekiem prostata ma tendencję do nadmiernego rozrostu. Zbyt duży gruczoł krokowy uciska pęcherz i przebiegającą przez wnętrze prostaty cewkę moczową, powodując trudności z oddawaniem moczu. Masaż prostaty – z medycznego punktu widzenia – ma za zadanie zapobiegać zwiększaniu objętości prostaty.

Jak masować prostatę? Można to zrobić na dwa sposoby. Przygodę z masażem greckim (jak określa się również masaż prostaty) warto rozpocząć od masażu zewnętrznego. Koncentruje się on wokół punktu pomiędzy jądrami a odbytem. Właściwe pieszczenie prostaty powinno odbywać się przez wnętrze odbytu. Po wsunięciu palca można łatwo wyczuć zgrubienie na ścianie odbytu po stronie jąder. Znajduje się ono na głębokości 5-6 cm.

 

Masaż prostaty – dla zdrowia czy przyjemności?

Stymulowanie prostaty pełni dwie funkcje. Z jednej strony jest techniką seksualną, z drugiej wykorzystuje się go do diagnostyki i leczenia chorób w obrębie gruczołu krokowego. Odpowiednio wykonany masaż może doprowadzić cię do orgazmu, dlatego też gruczoł krokowy nazywa się czasem… męskim punktem G.

Jeśli chodzi zaś o masaż prostaty dla zdrowia, można go stosować w celu wspomagania usuwania wydzieliny z gruczołu krokowego, gdy toczy się w nim stan zapalny. Pod wpływem stymulacji, w gruczole zmniejsza się także ciśnienie, poprawia przepływ krwi, a mięśnie krocza ulegają rozluźnieniu. Masaż odbytu wspomaga działanie leków stosowanych w terapii zapalenia stercza.

 

Masaż prostaty – jak wykonać go samemu?

Będzie ci potrzebny lubrykant nadający poślizg. Najpierw jednak skorzystaj z toalety, umyj ręce i krótko obetnij paznokcie. Aby zminimalizować ryzyko urazu, załóż lateksową rękawiczkę. Połóż się wygodnie na boku. Wsuń do odbytu palec na głębokość 5-6 cm i poszukaj wspomnianego już zgrubienia. Wykonuj ruchy masujące, delikatnie uciskając gruczoł. Nie skupiaj się wyłącznie na środkowej jego części, masażem obejmuj także boki. Masaż gruczołu krokowego powinien trwać kilka minut.

 

Masażer prostaty – co to i jak działa?

Do wykonania masażu możesz wykorzystać również masażer erotyczny, znany także pod nazwą masażer prostaty. Wibrator prostaty to wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów gadżet erotyczny o kształcie dostosowanym do budowy męskich narządów płciowych. Ułatwia odnalezienie męskiego punktu G oraz jego stymulację. Masażery prostaty działają jak wibrator prostaty, więc nadają się  do masażu erotycznego. Za intensywność doznań odpowiadają różne tryby pracy i sposoby wibrowania. Niektóre bardziej zaawansowane modele wyposażone są także w końcówkę do stymulacji zewnętrznego punktu między jądrami a odbytem.

 

Stymulacja prostaty podczas stosunku

Masaż możesz wykonać samodzielnie, ale możesz też poprosić o to partnerkę. – To o wiele przyjemniejsza opcja, jeśli tylko odblokujesz się psychicznie. Przed rozpoczęciem właściwego masażu, warto najpierw masować pośladki, wewnętrzną stronę ud i odbyt od zewnątrz. To pomoże ci się rozluźnić. Chodzi o to, by zwieracze odbytu nie były spięte, a penetracja nie sprawiała bólu – tłumaczy ekspert sex shopu online n69.pl. Stymulację prostaty podczas stosunku możecie wykonać w ramach pobudzenia lub jako zwieńczenie seksu. Masaż nierzadko bowiem doprowadza mężczyznę do orgazmu.

Masaż prostaty dla zdrowia jest bardzo ważny. Warto się do niego przekonać, zwłaszcza, że jest przyjemny. Nieczęsto się przecież zdarza, by to, co tak przyjemne, było jednocześnie zdrowe! Pamiętaj jednak, że nawet najlepiej wykonany masaż stercza nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie wykonywany pod presją. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany do takiej formy urozmaicenia życia erotycznego, przedyskutuj wszystkie obawy z partnerką. Daj sobie czas! Skup się na przyjemności, jaką daje seks. Masaż prostaty ma zwiększyć twoje doznania.

f23ekds

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2