londyn3

Światowe stolice mody – gdzie warto jechać?

by • 15/03/2018 • PodróżeComments (0)6363

 

Moda to nieodłączny atrybut i pasja każdej kobiety, o której możemy rozmawiać godzinami. Na zakupach relaksujemy swoje zaganiane umysły, które są zmęczone codzienną rutyną. Wybierając sukienkę na imprezę z uśmiechem na ustach stoimy przed lustrem, przeglądając nowe sklepowe zdobycze. Każda prawdziwa miłośniczka mody powinna więc w swoim życiu choć jedną prawdziwą stolicę mody, aby poszukać w niej inspiracji do codziennych stylizacji, wybrać się na szalone zakupy i poczuć klimat profesjonalnych modelek, projektantów i wybiegów. Gdzie i w jaką stronę skierować swoje podróżnicze kroki? Oto lista 5 największych światowych stolic mody!

 

Firma Global Language Monitor zajęła się badaniem największych stolic świata pod względem tematyki modowej. Twórcy badań postanowili sprawdzić, która z nich przyciąga obecnie najwięcej uwagi mediów, dyktuje modowe trendy i pojawia się w mediach najczęściej. Z około 75 tysięcy źródeł powstała lista najgorętszych modowych zakątków świata, w których okazuje się, że miasta, które niegdyś były uznawane za stolice mody, spadły o kilka oczek, a na miejsca w czołówce wysunęły się te, które kiedyś dopiero na takiej liście raczkowały.

 

O jakich światowych stolicach mody mowa i które z nich warto odwiedzić?

 

LONDYN

Zdaniem specjalistów ds. mediów to właśnie stolica Wielkiej Brytanii uplasowała się na pozycji numer 1, którą zawdzięcza kilku istotnym wydarzeniom ostatnich lat. Po pierwsze chodzi oczywiście o posać księżnej Kate Middleton, która pozornie niezbyt ciekawa, konserwatywna i przewidywalna przyciągnęła do siebie spojrzenia wielu modowych wirtuozów. Vivienne Westwood uwielbia ubierać księżną Cambridge. Styl, szyk i elegancja, z jaką prezentuje się publicznie Kate jest obiektem pożądanym i intrygującym. Postać Kate podoba się zarówno Brytyjczykom, jak i reszcie całego świata. Jej kreacje stały się więc pewnego rodzaju podwaliną sukcesu Londynu. Nie ulega wątpliwości, że Kate Middleton to obecnie ikona mody i prekursorka nowych trendów.

Drugim czynnikiem, jaki miał wpływ na zaszczytne 1. miejsce Londynu na tej liście to sprawa szumu wokół genialnego projektanta Alexandra McQueena. Jego samobójcza śmierć przysporzyła mu wiele zacnych tytułów tj. „geniusz krawiectwa ostatniej dekady”. Znakomity projektant stał się przez chwilę obiektem kultu, a wystawa, na której zaprezentowano jego najlepsze projekty była jedną z chętniej odwiedzanych wystaw w całym Londynie.

Te dwie postaci razem w połączeniu z dobrze rozwiniętym rynkiem modowym dają Londynowi niezaprzeczalną wygraną. Kultowe modelki tj. Kate Moss czy Cara Delevingne to ikony brytyjskiego modelingu. Wystarczy, że przespacerujemy się najbardziej znaną shoppingową ulicą Londynu tj. Oxford Street, a znajdziemy od razu kilkanaście modowych inspiracji. Street fashion ma się tutaj naprawdę dobrze!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2