londyn3

Światowe stolice mody – gdzie warto jechać?

by • 15/03/2018 • PodróżeComments (0)3767

 

NOWY JORK

Amerykańska stolica mody od lat zajmowała pierwszą pozycję we wszystkich rankingach największych miast związanych z tą branżą. Czas na oddanie korony. Nie zmienia to jednak faktu, że Nowy Jork to wciąż symbol najsłynniejszych marek, najlepszych modelek na pokazach mody i największego tygodnia mody New York Fashion Week, który swoją marką przyciąga do siebie wszystkie najbardziej znane miłośniczki mody.

Street fashion to uczta dla oka! Nic dziwnego, że w 2014 roku Top Global Fashion Capital postanowiło właśnie Nowemu Jorkowi przyznać nagrodę „najmodniejszego miasta na świecie”. Jeśli marzycie o zakupach u wielkich projektantów, a na spacerze dzielnicą Manhattan chcecie zobaczyć największe gwiazdy ubrane w najpiękniejsze ciuchy, to raz, dwa skierujcie swoje kroki do Nowego Jorku. Mentalnie, on zawsze będzie największą stolicą mody.

 

nowy jork moda

 

PARYŻ

To on był niegdyś niekwestionowanym modowym liderem. Dziś wciąż Paryż jest uznawany za kolebkę modowej społeczności, a w kwestii wyspecjalizowanej mody haute couture nie ma sobie równych. To właśnie ta gałąź przemysłu rozwija się tu najszybciej i najefektywniej. Nic dziwnego! Haute couture to swoiste wielowiekowe dziedzictwo francuskiego narodu. W dziedzinie mody pret-a-porter to również jeden z liderów, dlatego mimo pozycji numer 3, to wciąż jedno z tych miast, które nieodłącznie będzie nam się kojarzyć z modą.

Klimat i atmosfera największych projektantów tj. Coco Chanel wisi w powietrzu. Ekskluzywne butiki i luksusowe sklepiki z nietuzinkowymi ubraniami kryją się tu niemal na każdym kroku. Jeśli macie ochotę na zainspirowanie się modą w kategorii elegancji, szyku i jedynej w swoim rodzaju kobiecości, to centrum Paryża będzie się aż roić od widoku nietuzinkowych dam w kapeluszach i modnie ubranych dziewcząt. Aparat w dłoń!

 

paryz moda

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525