6af3216146fd15b103712ca9b554349c

Dlaczego warto wybrać szklane włączniki światła?

by • 19/11/2020 • DomComments (0)31

 

Gdy mówimy o włącznikach światła, większość z nas ma przed oczami tradycyjne rozwiązania z jednym lub dwoma przyciskami. Zdecydowanie nie jest to jednak jedyna opcja, a włączniki mogą też wpisywać się w najbardziej nowoczesne nurty wnętrzarskie. Takie produkty nie dość, że prezentują się nienagannie, to niejednokrotnie podnoszą funkcjonalność wnętrz.

 

Dlaczego warto wymienić domowe włączniki na modele nowoczesne? Kilka podstawowych powodów podamy poniżej. Zapraszamy do lektury.

 

Włączniki klasyczne, retro i nowoczesne – różne rozwiązania dla modnego domu

Podstawowym typem włączników, obecnym na rynku od wielu lat, są włączniki klasyczne. Ich ramki wykonuje się najczęściej z trwałych tworzyw sztucznych. Mają jeden lub dwa przyciski, w zależności od tego, iloma obwodami elektrycznymi mają sterować.

Nie jest to jednak jedyna opcja, z której możemy skorzystać. Oprócz nich występują też włączniki retro, nawiązujące do dawnych rozwiązań. Produkuje się je z porcelany i metali. Przybierają niejednokrotnie niezmiernie dekoracyjną formę, stanowiącą wręcz idealne uzupełnienie aranżacji w dawnych stylach.

Na koniec zostały nietypowe włączniki nowoczesne. Nietypowe, bo próżno przy nich szukać tradycyjnych przycisków lub przełączników. Najczęściej cała ramka składa się z płaskiej tafli hartowanego szkła, które służy jako panel dotykowy.

 

Łatwość montażu

Zacznijmy od samego początku. Jeśli zdecydujemy się na montaż szklanych paneli dotykowych, które znajdziemy choćby na stronie: https://gajwer.pl, nie musimy obawiać się skomplikowanych prac remontowym i zmian w dotychczasowej instalacji.

Urządzenia tego typu montuje się tak samo, jak tradycyjne włączniki, a produkty pasują do klasycznych puszek elektrycznych.

 

Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia

Panele dotykowe wykonuje się z wysokiej klasy szkła hartowanego, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, w tym też zarysowania.

Dzięki temu włączniki są w stanie wytrzymać długie lata w niezmienionej formie, co przekłada się na większą funkcjonalność oraz spore walory estetyczne takiego rozwiązania.

 

Ciekawa estetyka

Coraz więcej osób podczas wyboru włączników zwraca uwagę nie tylko na przydatność samego produktu, ale także na jego walory estetyczne.

Pod tym względem panelom szklanym nie można nic zarzucić – prezentują się bowiem nienagannie. Rozwiązania tego typu występują w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej wykorzystuje się je w aranżacjach nowoczesnych, choć potrafią stać się praktyczną ozdobą w niemal każdej, innej przestrzeni.

 

Sterowanie manualne lub zdalne

Warto również zwrócić uwagę na kwestię sterowania domowymi lampami. Panele dotykowe zwiększają bowiem komfort sterowania oświetleniem.

Jak to możliwe? W ich przypadku zarządzanie systemem świetlnym może się bowiem odbywać bezpośrednio z panelu albo za pośrednictwem dedykowanego pilota. A to znacząco zwiększa funkcjonalność całej instalacji oraz często obniża koszty oświetlenia domu.

 

Włączenie urządzenia do domowego systemu Smart House

Panele dotykowe to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić do swoich domów kompleksowy system Smart House. Ten typ włączników pozwala bowiem na włączenie go do całościowej instalacji i zarządzanie przy jego pomocy różnymi, domowymi urządzeniami.

Okazuje się zatem, że te niewielkie urządzenia potrafią naprawdę wiele oraz mogą stać się istotnym elementem domu przyszłości. Warto zatem przetestować ich możliwości we własnych wnętrzach i zobaczyć, jak wiele potrafi nam dać nowoczesna technologia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3