baham

Szukasz idealnego hamaka? Sprawdź, jaki model powinieneś wybrać

by • 03/08/2017 • DomComments (0)525

 

Hamaki kojarzą nam się głównie z błogim lenistwem w promieniach słońca. Nie musimy jednak wyjeżdżać na tropikalną wyspę, by poczuć jego słodki smak. Teraz możesz stworzyć swoją prywatną oazę relaksu we własnym ogrodzie, a wystarczy ci do tego jedynie… odpowiedni hamak.

 

Zanim przyjrzymy się bliżej rodzajom oraz modelom hamaków, warto zastanowić się, kto i w jakim celu będzie z niego najczęściej korzystał. Nie bez znaczenia będzie również miejsce, w którym zamierzamy rozwiesić hamak, co pozwoli nam wybrać model wręcz stworzony dla nas.

 

Hamak sznurowy czy materiałowy?

Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego tworzy się hamaki, możemy je podzielić na dwie podstawowe grupy: sznurowe i materiałowe. Tradycyjne hamaki sznurowe mogą być wykonane z drobnego splotu lub grubych lin. Niektóre wykorzystywane w tym celu sznury posiadają zdolność dopasowywania się do kształtu naszego ciała, dzięki czemu są w stanie zapewnić wygodę użytkowania. Warto jednak zapamiętać, że ze względu na szpary między sznurami nie będzie to model polecany dla dzieci.

Z kolei hamaki materiałowe wykonywane są przede wszystkim z bawełny, poliestru oraz mieszanek materiałów. Są uznawane za niezwykle komfortowe, a ponadto są bezpieczniejsze w użytkowaniu, zwłaszcza przez najmłodszych domowników. Hamaki materiałowe są dostępne w najróżniejszych wariantach – w sklepach znajdziemy zarówno modele oddychające, jak i wodoodporne czy wyróżniające się swoją rozciągliwością.

 

szukasz-idealnego-hamaka-sprawdz-jaki-model-powinienes-wybrac-3

 

Jak zatem dobrać ten idealny hamak? Najlepiej będzie się na nim położyć, chociaż na kilka chwil. Jeśli dany model jest niewygodny, nasze ciało się w nim zapada, a materiał nas drapie to znak, że nasze poszukiwania jeszcze się nie zakończyły.

 

Konstrukcja hamaka

Istotnym aspektem będzie także konstrukcja hamaka. Pod pojęciem hamaków klasycznych rozumiemy modele zawieszane na samych linach, które przytwierdzane są do punktów podparcia. Hamak klasyczny w każdej chwili można szybko zwinąć, łatwo się go przechowuje, a także z łatwością zmieści się do naszej walizki, gdy wybieramy się na urlop. Decydując się na ten rodzaj hamaka, musimy jednak zwrócić uwagę na rozciągliwość materiału, który musi dopasowywać się do zajmowanej przez nas pozycji i kształtu naszego ciała.

 

szukasz-idealnego-hamaka-sprawdz-jaki-model-powinienes-wybrac-1

 

Alternatywną opcją są modele z łącznikiem przewleczonym przez boki hamaka, dzięki czemu jego powierzchnia jest stale napięta. Choć znacznie ułatwia to wchodzenie, w ten sposób zmniejsza się stabilność hamaka i zwiększa prawdopodobieństwo wywrócenia się na drugą stronę. Z tego powodu modele o tej konstrukcji nie są najlepszą propozycją, gdy z naszego hamaka będą korzystały również dzieci.

 

Gdzie zawiesić hamak?

W tej kwestii mamy niemal całkowitą dowolność – hamak możemy z powodzeniem rozwiesić w pełnym słońcu, jak i pod drzewami. Jeśli wybieramy drugie rozwiązanie, dokładnie sprawdźmy odległość między drzewami, by dobrać odpowiednią długość sznura.

A co zrobić w przypadku, gdy w naszym ogrodzie nie ma drzew lub nie będą one stanowić dobrej podpory dla hamaka? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalne stojaki, niekiedy oferowane w zestawie z hamakiem, które możemy ustawić właściwie w każdym miejscu.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3