jezykicover

Szybka nauka języka obcego

by • 26/10/2013 • Praca, Styl życiaComments (0)1578

 

Chcesz podszkolić swoje umiejętności językowe lub boisz się, że nieużywany język odejdzie w zapomnienie, mimo to nie masz czasu lub gotówki na kurs w szkole językowej dwa razy w tygodniu? Przedstawiamy kilka sposobów na samodzielną i efektywną naukę języka obcego w domu, pracy lub szkole!

 

1. Oglądaj filmy i seriale w danym języku. Jeśli masz kablówkę oglądaj wiadomości lub filmy bez lektora, jeśli nie – skorzystaj z Internetu. Włączaj film bez napisów i lektora i staraj się zrozumieć jak najwięcej.

2. Słuchaj muzyki i jednocześnie śledź tekst piosenki. Zapamiętasz więcej, gdy oba twoje zmysły będą skupione i zaangażowane.

3. Drobne, codzienne notatki w kalendarzu lub listę zakupów sporządzaj w obcym języku.

4. Poszukaj stron internetowych do nauki języka – są ich tysiące, od gier i zagadek dla dzieci po trudniejsze zadania dla dorosłych.

5. Zmień język oprogramowania twojego komputera i telefonu.

6. Czytaj kolorowe czasopisma i blogi w obcym języku i staraj się złapać najwięcej sensu, w razie potrzeby korzystaj ze słownika.

7. Umów się ze znajomymi lub partnerem, że przez godzinę dziennie będziecie rozmawiać w języku innym niż polski.

8. Jeśli masz zagranicznych znajomych, rozmawiaj z nimi na skypie kilka razy w tygodniu.

9. Czytaj zagraniczne strony internetowe. Te same treści są często w polskich serwisach, więc gdy czegoś nie zrozumiesz, możesz poszukać artykułów w polskim Internecie.

10. Jeśli dysponujesz wolnym czasem w weekendy, zorientuj się czy w twoim mieście są organizowane spotkania językowe. W większych miastach, często na portalach społecznościowych, ludzie umawiają się na kawę lub piwo, by porozmawiać w obcych językach i wymienić umiejętności. Poznasz ciekawych ludzi i dokształcisz się!

 

Justyna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2