kobietacover5

Tabletki antykoncepcyjne – fakty i mity!

by • 28/05/2020 • ZdrowieComments (0)2881

 

Pigułki antykoncepcyjne są jednym z najczęściej stosowanych metod antykoncepcyjnych w Polsce. Miliony kobiet chronią się przed ciążą właśnie dzięki nim. Niestety, większość biorących je kobiet nie zdaje sobie sprawy z wielu ważnych faktów, jak i mitów z nimi związanych. Co trzeba wiedzieć? Z jakich rzeczy warto sobie zdawać sobie sprawę? Czy zasłyszane kontrowersyjne wypowiedzi na ich temat są prawdziwe? Czy są szkodliwe dla zdrowia? Postanowiłyśmy sprawdzić i odpowiedzieć na wszystkie pytania raz na zawsze tak, aby już nic nas nigdy nie zaskoczyło. Czytajcie uważnie!

 

ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO WYSTĄPIENIA NIEKTÓRYCH NOWOTWORÓW – FAKT

Pigułki zmniejszają ryzyko wystąpienia raka jajnika, ale piersi, szyjki macicy i wątroby już nie. Ryzyko nie jest duże, ale zawsze istnieje. Warto więc wykonywać regularne badanie tak, aby w porę wyłapać rozwój ewentualnej choroby.

 

SPRZYJAJĄ ROZWOJOWI INFEKCJOM POCHWY – FAKT

To prawda, że kobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne są bardziej narażone na ryzyko zakażeń pochwy. Mają bowiem osłabioną odporność. Coroczne badanie cytologiczne pozwoli Wam uniknąć takiego zagrożenia. Trzeba się regularnie badać!

 

MOGĄ SPOWODOWAĆ PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ – MIT

Zdaniem wielu naukowców nie mają one żadnego wpływu na problemy z zajściem w ciążę. Powinno się wziąć lepiej pod uwagę swój wiek niż doszukiwać się przyczyn w zbyt długim okresie zażywania pigułek. Chodzi tu o tzw. potencjał płodności. Jedyną kwestią, o której powinno się wiedzieć to dłuższy czas, po którym organizm będzie mógł wrócić do formy po zaprzestaniu kuracji antykoncepcyjnej. Musisz zdawać sobie sprawę, że zajście w ciążę po regularnym stosowaniu pigułek może nie nastąpić tak szybko i sprawnie, jakbyś tego chciała.

 

KAŻDY RODZAJ TABLETEK BĘDZIE DLA MNIE ODPOWIEDNI – MIT

To sprawa całkowicie indywidualna i osobista! Jeśli twoja koleżanka bierze pigułki i czuje się po nich świetnie, nie jest powiedziane, że twój organizm zareaguje tak samo. Tabletki powinno dobierać się dla siebie po badaniach hormonalnych, które wykażą, jaki rodzaj pigułek będzie dla ciebie najlepszy. Jeśli nie chcesz zdecydować się na takie badania, czasem wystarczy zwykły wywiad lekarski, dzięki któremu lekarz może ustalić, np. czy ktoś w twojej rodzinie chorował na cukrzycę lub miał problemy z wątrobą. Jeśli ktoś takowe miał, będzie zmuszony skierować cię na specjalistyczne badanie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2