kobietacover5

Tabletki antykoncepcyjne – fakty i mity!

by • 30/06/2018 • ZdrowieComments (0)2302

 

ZAWSZE WYWOŁUJĄ JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE – MIT

To nieprawda, ponieważ dobrze dobrane tabletki nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych. Najczęściej zdarza się, że niektóre bóle tj. brzucha, głowy czy spadki libido występują na samym początku brania pigułek. Organizm musi się bowiem w pewien sposób przyzwyczaić do regularnego łykania takich specyfików. Jeśli jakiekolwiek skutki uboczne tj. zaburzenia nastroju, migreny czy nudności nie ustaną po 3 miesiącach, może to oznaczać, że te tabletki nie są przeznaczone dla ciebie.

 

POWODUJĄ OTYŁOŚĆ – MIT

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne nie powinny wpływać na stan naszej wagi. Jeśli mocno przytyłaś, powinnaś skonsultować to ze swoim lekarzem. Ustali on, czy dawka hormonów była dla ciebie zbyt mocna, czy jakiś składnik mógł tak na ciebie zadziałać.

 

DZIAŁAJĄ NIE TYLKO W FORMIE ANTYKONCEPCJI – FAKT

Antykoncepcja hormonalna nie wiąże się tylko ze środkiem ochronnym przeciwko zajściu w ciążę. Ostatnimi czasy wiele kobiet korzysta z jej dobrodziejstw po to, aby poprawić sobie stan swojej cery, zminimalizować bóle miesiączkowe, uniknąć bolesnych miesiączek czy po prostu w celu posiadania regularnego krwawienia. Lekarze nie mają żadnych obiekcji przed wypisywaniem tabletek tylko w takim celu. Pacjentka musi jednak spełnić pewne oczekiwania tzn. jej organizm musi tolerować przyjmowanie hormonów.

 

JEŚLI ZAPOMNISZ WZIĄĆ JEDNEJ TABLETKI, MOŻESZ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ – FAKT

Owszem, może się tak zdarzyć. Pigułki muszą być stosowane regularnie i co najważniejsze, w miarę o tej samej porze każdego dnia. Jeśli zapomnisz wziąć pigułki i nie minęło jeszcze 8-12 godzin, możesz być spokojna. Gorzej, kiedy przypomnisz sobie o niej następnego dnia. Wtedy powinnaś stosować jeszcze inną formę antykoncepcji, np. twój partner powinien użyć prezerwatywy, aby czuć się w 100% bezpieczną.

 

MOŻESZ PRZESUWAĆ BRANIE PIGUŁEK TAK, ABY UNIKNĄĆ KRWAWIENIA – FAKT

To prawda! Możesz nawet całkowicie zatrzymać miesiączkę w miesiącu. Jeśli np. wybierasz się akurat na wakacje albo twoja siostra bierze wtedy ślub, a ty chciałabyś się w tych dniach czuć komfortowo, lekarze nie widzą w tym nic złego. Wystarczy pominąć 7-dniową przerwę pomiędzy 2. cyklami i od razu rozpocząć branie tabletek z kolejnego blistra.

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525