oscars

Tajemnice Oscarów

by • 25/02/2014 • Filmy, RozrywkaComments (0)1752

 

Oscarowa gala coraz bliżej i wszyscy zastanawiają się kto tym razem zdobędzie najwięcej statuetek. Jednak statuetki to nie wszystko. Na całe to widowisko pracuje sztab ludzi, którzy dbają o to, by to najważniejsze w świecie filmowym wydarzenie było perfekcyjne w każdym calu. 

Gwiazdy dbają o kreacje i odpowiedni wygląd, aby papparazzi fotografujący ich na czerwonym dywanie mogli zrobić wyłącznie dobre zdjęcia, a organizatorzy uwijają się niczym mrówki, aby każde krzesło stało w odpowiednim miejscu i każde światło było skierowane we właściwą stronę.

Jak każde tego typu przedsięwzięcie, również nagrody Akademii Filmowej mają swoje kulisy. Poniżej przedstawiamy 8 z nich.

 

oscaryellen

 

1. 3 filmy, które zdobyły największą ilość statuetek dotychczas ( w liczbie 11 sztuk) to: Władca Pierścieni: Powrót króla (2003), Titanic (1997), Ben Hur (1959).

2. Najmłodszym laureatem Oscara był Tatum O’Neal. Otrzymał statuetkę za rolę w filmie Papierowy księżyc (1973). Najstarszym był Christopher Plummer, 82, za rolę w Beginners (2011).

3. W 1999 Michael Jackson zapłacił domu aukcyjnemu Sotheby’s 1.54 miliona dolarów za Oscara zdobytego przez Davida Selznicka za najlepsze zdjęcia do filmu Przeminęło z wiatrem z 1939.

4. Walt Disney jest na szczycie oscarowej listy zarówno w kategorii zdobytych statuetek (26) jak i samych nominacji (59).

5. Peter O’Toole jest rekordzistą w byciu nominowanym w kategorii najlepszy aktor. Pretendował do Oscara już 8 razy, jednak jak na razie bez powodzenia.

6. Trwający 234min film Przeminęło z wiatrem jest najdłuższym jak dotąd obrazem, który otrzymał statuetkę.

7. Oscarowa gala przyciągnęła przed telewizory najwięcej amerykańskiej publiczności w 1998 roku. Liczba ta wynosiła 52,2 miliona widzów. Było to wtedy kiedy twórcy Titanica odbierali złoty posążek za swoje dzieło.

8. Na każde rozdanie nagród filmowych, organizatorzy zamawiają 300 limuzyn.

 

Pomimo tego, że niewielu z nas kiedykolwiek będzie miało szansę być na gali rozdania nagród Akademii Filmowej, to warto z pewnością obejrzeć to widowisko. Tylu znakomitych kreacji, tylu podziękowań i tylu łez wzruszenia nie ma nigdzie indziej.

 

Martyna Kamińska

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525