toscania

Tanie podróżowanie – pomocne wskazówki

by • 19/08/2013 • PodróżeComments (0)2428

 

Mówi się, że podróże kształcą. Coraz częściej jednak uczą także gospodarności i oszczędności. Globalna wioska, którą w ciągu ostatnich lat stał się świat, pozwala ciekawskim na tanie podróżowanie, które niewiele ma wspólnego z wycieczkami organizowanymi przez biura podróży.

Miłośnicy podróży za grosik nie muszą już ograniczać się do krajów europejskich, niesmacznego jedzenia na ulicach i obskurnych kwater. Przemysł turystyczny w ostatnich latach wyszedł naprzeciw podróżnikom, których zasobność portfela nie pozwala na bajecznie drogie wyjazdy, a którzy pragną zasmakować w inności i oryginalności, jaką oferują nam inne kultury.

Finanse i oszczędność to jednak nie jedyny powód, by samemu zorganizować wycieczkę, począwszy od biletów, a kończąc na kupnie wody mineralnej od ulicznego handlarza. Takie rozwiązanie uczy nas znakomitego zarządzania wydatkami również w życiu. To także szansa, by przeżyć wspaniałą przygodę i poznać wiele miejsc od ich nieturystycznej, a zatem nieznanej i najbardziej pociągającej strony. Cała magia bowiem kryje się za straganami z chińskimi pamiątkami i poza drogimi hotelami. To życie przeciętych ludzi i ich codzienne problemy są najwspanialszym elementem dla ciekawych innego świata przyjezdnych.

Początek przygody najlepiej zacząć od planu. Nawet jeśli wycieczka ma być spontaniczna, potrzebny będzie chociaż wstępny pomysł, gdzie i w jakim czasie będziesz się przemieszczać, choćby po to, by zaplanować wydatki lub zakupić ewentualne bilety, które często kupowane z wyprzedzeniem są po prostu tańsze.

 

1. Transport

Kupno biletów warto zawierzyć tanim liniom lotniczym. Wizzair czy  Ryanair często mają w swoich ofertach podróże za kilka złotych. Warto też śledzić promocje zagranicznych linii. Najciekawsze kąski, takie jak Peru za 600 zł lub Chiny za 500 zł są zazwyczaj prezentowane na stronach takich jak fly4free.pl lub tanie-loty.com.pl. Często tanie loty czarterowe oferowane są też przez biura podróży (np. TUI).

Świetną alternatywą dla samolotu jest autostop. Jeśli akurat nie masz do przemierzenia żadnego oceanu ani pustyni, dysponujesz wolnym czasem i odwagą, warto złapać stopa. Idea podróży autostopem jest od lat niezmienna –  to bowiem podwiezienie całkowicie za darmo, jeśli więc chcesz zaoszczędzić trochę kasy, warto sprawdzić, w których miejscach najłatwiej o złapanie okazji, i w drogę!

Podróż autostopem, mimo, że ciekawa i często pełna przygód, może być jednak długa. Jeśli zależy ci na szybkim dotarciu na celu warto zajrzeć na francuską stronę  www.covoiturage.com, gdzie znajdziesz ogłoszenia ludzi, którzy być może wybierają się tam gdzie ty, a za drobną opłatą za paliwo lub kawę zabiorą cię ze sobą. Bardzo podobnie działa polska strona carpooling.pl, która oferuje przejazdy za opłatą, jak również pomoc autostopowiczom.

Będąc już za granicą i peregrynując sobie spokojnie w obrębie jednego  kraju możesz śmiało korzystać z lokalnych kolei i linii autobusowych, które zazwyczaj są tańsze niż loty.

Skoro masz już bilety – jak podróżować z pomysłem, nie narażając jednocześnie swojego portfela na szwank?

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525